Szampan Dom Perignon Power Trio

12 Komentarzy
3 Zdjęcia
Czwartek, 29-12-2011

Jeżeli pragniesz, aby nadchdzący rok był wyjatkowy, powitaj go toastem  wyjątkowego szampana. Francuski Dom Perignon jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych luksusowych marek szampana na świecie. Miłośniczką tego trunku była m.in. legenda kina Marilyn Monroe. Sposób na jego produkcję wynalazł w XVII wieku benedyktyński mnich i to od jego nazwiska zaczerpnięto nazwę. Dom Perignon uznawany jest za synonim jakości i ekskluzywności. Powstaje wyłącznie z winogron pochodzących z najlepszych zbiorów, najbardziej urodzajnych gleb, a owoce, które mają podlegać procesowi fermentacji poddawane są ostrej selekcji. To dzięki tego typu zabiegom Dom Perignon uzyskuje wyjątkowy, trudny do podrobienia, smak. Zestaw trzech roczników francuskiego szampana  opakowany w elegancki czarny futerał z drewna będzie doskonałym prezentem gwiazdkowym dla koneserów tego trunku.

Cena 895 funtów, czyli ok. 4 700 zł. Kupisz w delikatesach delikatesach Harrods.

MJ

 • Sob., 31-12-2011 zmora
  @gosc
  Na pewno wiesz ze w Champagne jest 5 regionow z ktorych dozwolone jest zbieranie winogron i produkacja wina musujacego o nazwie champagne, i prawda jest tez ze winogrona pochodza z roznych regionow ale wszystkie znajduja sie w obrebie Champagne, i prawda jest tez ze duze firmy sa zmuszone do kupowania winogron od rolnikow ktorzy maja winnice w obrebie wspomnianych 5 regionow. Wiec jesli sam nie byles ,,wine maker'' u Moet ktory jest wlascicielem Dom to nie pisz ze to nie jest champagne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 06-01-2012 DP to szampan Moet'a leszczu..
  Gość (Czw., 29-12-2011) napisał:

  @ zmora

  Każdy, kto choć trochę się interesuje tematyką wie, że dom perignon, podobnie jak moet i kilku innych wielkich producentów ma prawo do używania nazwy szampan, bo mają produkcję tam właśnie umiejscowioną, ale w rzeczywistości grona są mieszane z tymi z innych regionów francji, a żeby kupić szampana, to trzeba niestety samemu zwiedzić mniejsze winnice

  Odpowiedz Zgłoś
1 2