Sztuka kupowania pierścionka z diamentem

2 Komentarze
4 Zdjęcia
Wtorek, 19-03-2013

Nie ma chyba kobiety, która nie chciałaby otrzymać go chociaż raz w życiu. Jeśli nikt nie kwapi się do sprezentowania takiego podarunku, można to zrobić samej. Kupowanie pierścionka z diamentem to, zdaniem jubilerów, prawdziwa sztuka wymagająca znajomości podstawowych zasad. O czym powinien pamiętać np. mężczyzna planujący oświadczyny?

Wybranie właściwego pierścionka ma znaczenie nie tylko dlatego, że wpływa on na reakcję partnerki na oświadczyny, ale także z powodu jego trwałości. To nie jest gadżet, który szybko staje się bezużytecznym przedmiotem, ale i przyszła pamiątka rodzinna, którą przekazuje się z pokolenia na pokolenie.

Dlatego sytuacją idealną byłaby znajomość z zaufanym jubilerem bądź posiadanie go w rodzinie. W przeciwnym razie rady powtarzane przez jubilerów trzeba poznać i przyswoić samemu.

Jednym ze sposobów na udany zakup jest traktowanie go jako zakupu wspólnego. Wizyta u jubilera wraz z kobietą gwarantuje dobry wybór rozmiaru i trafienie w gust partnerki. Jeśli jednak nie spodziewa się ona oświadczyn, zadanie jest o wiele trudniejsze. Wówczas warto dowiedzieć się czegoś o cięciach, kolorach, przejrzystości i wyrażonej w karatach wadze.

Należy pamiętać, że podawana waga nie wskazuje wielkości kamienia oraz o tym, że człowiek może wpływać na cięcie diamentu, ale na kolor, przejrzystość i liczbę karatów już nie.

Wskazówek na temat cen (zazwyczaj droższy jest pierścionek z jednym dużym kamieniem niż kilkoma małymi) najlepiej poszukać w internetowych przewodnikach, np. TU lub TU.

Decydując się na zakup, należy mieć na uwadze to, czy pierścionek będzie noszony na co dzień czy tylko na specjalne okazje. Ostatnią, ale konieczną rzeczą, o której trzeba pamiętać już w trakcie zakupu, jest prośba o certyfikat.

Gdzie najlepiej udać się po wymarzony pierścionek dla swojej wybranki? Choćby do Bulgari , Cartiera , Tiffany'ego czy Harry'ego Winstona. A gdy cena zwala z nóg, nadchodzi moment przy przypomnieć sobie, jak Marilyn Monroe śpiewała:Diamenty to najlepsi przyjaciele dziewczyny”.

Zobacz też: TOP 7 pierścionków zaręczynowych

MM

Sztuka kupowania pierścionka z diamentem

Pierścionek z diamentem najbezpieczniej kupować wspólnie z partnerką

 • Sztuka kupowania pierścionka z diamentem
 • Sztuka kupowania pierścionka z diamentem
 • Sztuka kupowania pierścionka z diamentem
 • Sztuka kupowania pierścionka z diamentem
 • Wt., 19-03-2013 Gość
  Ah te diamenty,jakie one sa piekne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 21-03-2013 Gość
  Nie czekaj az Ci ktos kupi...zamiast kilku par butow i szmatek odloz ..wejdz do sklepu i kup sobie sama....diamentowy pierscionek...radosc ogromna!!!!
  Odpowiedz Zgłoś