Tak mieszkają celebryci: Courteney Cox

6 Komentarzy
19 Zdjęć
Piątek, 24-08-2012

Zanim została aktorką Courteney Cox chciała być architektką. Przed rozpoczęciem filmowej kariery podjęła nawet specjalistyczny kurs. Z planów jednak zrezygnowała i zdecydowała się poświęcić aktorstwu. Zamiłowanie do projektowania, designu oraz aranżacji pozostało w formie hobby. Skrzydła rozwinęła podczas przebudowy swojego domu w Malibu, który urządzała wspólnie z zespołem architektów.

Oprócz domu na terenie posiadłości znajdują się domki dla gości, kort tenisowy, sala kinowa oraz basen. Cox specjalnie wybrała taką lokalizację, która zapewniałaby odrobinę prywatności. Jej poprzednia nieruchomość, zaprojektowana przez modernistycznego architekta Johna Lautnera miała dostęp do publicznej plaży. - Nie mogłam pójść na spacer, bo paprazzi mieli łatwy dostęp do domu – tłumaczyła aktorka w wywiadzie dla Elle Decor. - Ta posesja stoi przy spokojnej drodze, w kameralnej okolicy. Wokół jest dużo drzew. Czuję się tu bezpiecznie i komfortowo.

Nowy dom Cox ma tradycyjny kształt i został pomalowany na głęboki brązowy kolor jeszcze przez poprzednich właścicieli. Wszystkie przestrzenie urządzone są prosto i funkcjonalnie. Przeważają białe ściany, drewniane podłogi, metalowe elementy, kamień. Z kuchni wychodzi się bezpośrednio na patio i basen. Kolorystyczne akcenty to głównie wiszące na ścianach obrazy. Wśród ich autorów są m.in. Harland Miller, Massimo Vitali i Kent Williams. Największe wrażenie robi jednak teren za domem: taras i ogród. Stąd rozciąga się cudowny widok na Pacyfik.

Źródło zdjęć: Elle Decor

EM