Tesco otwiera sklep internetowy

14 Komentarzy
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 05-10-2009

Tesco otwiera sklep internetowy

Tesco, największa brytyjska sieć supermarketów, w sobotę 3 października uruchomiła własny, niezależny sklep internetowy z odzieżą. Oczywistym celem przedsięwzięcia jest wypełnienie wciąż istniejącej niszy, zdystansowanie konkurencji, zwiększenie dostępności produktów oraz ekspansja dotychczas blokowana ograniczoną przestrzenią sklepów stacjonarnych.

Oferta sklepu internetowego będzie pełna i rozbudowana, w ofercie pojawi się 1 000 dodatkowych linii, które nie są dostępne w sklepach stacjonarnych. W sumie znajdzie się tam 3 500 grup produktowych i ponad 20 marek. Oprócz zwiększenia dostępności, sieć planuje przyciągnąć zupełnie nowych nabywców omijających dotychczas sklepy Tesco: młodych i nowoczesnych, skupionych wokół takich społeczności internetowych jak Facebook i Twitter, oraz tych majętnych, bardziej wymagających.

Tych pierwszych ma zachęcić nowoczesny i spersonalizowany sposób sprzedaży, dla tych drugich stworzono zupełnie nową linię drogiej i ekskluzywnej odzieży. W przyszłości, wzorem dużych sieci odzieżowych takich jak H&M, Tesco planuje zapraszać do współpracy znanych projektantów. Już w tej chwili jedną z linii torebek firmuje angielska aktorka i modelka, trendsetterka Mischa Barton.

Nowe przedsięwzięcie wsparte jest ogromną kampanią reklamową: telewizyjną, internetową i prasową. Sieć aktualnie generuje około 1 mld funtów rocznie ze sprzedaży ubrań. Terry Green, Główny Dyrektor Wykonawczy ds. Odzieży przewiduje, że dzięki tym posunięciom, wkrótce 10% sprzedaży odzieży Tesco pochodzić będzie ze sklepu internetowego.

http://www.clothingattesco.com/

Źródło: Reuters

MO

 • Pn., 05-10-2009 gość
  informacja o ciuchach z tesco na luxlux to już chyba przegięcie??
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-10-2009 gość
  Co dla jednych jest normalne dla innych może być luksusem...wg mnie to cenna informacja - osobiście sięgam po rzeczy z wyższej półki, ale mam znajomych którym ta inf się przyda... szanuj innych tak jak ty byś chciała być szanowana...
  Pozdrawiam!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-10-2009 gość
  gość (Poniedziałek, 05-10-2009) napisał:  Co dla jednych jest normalne dla innych może być luksusem...wg mnie to cenna informacja - osobiście sięgam po rzeczy z wyższej półki, ale mam znajomych którym ta inf się przyda... szanuj innych tak jak ty byś chciała być szanowana...Pozdrawiam!!!


  Chyba źle mnie zrozumiałaś - nie mam nic przeciwko ciuchom z tesco, chodzi mi o to, że strona luxlux z definicji ma promować dobra luksusowe, a chyba przyznasz, że marka Tesco się do nich nie zalicza?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-10-2009 kaszu
  yyy no tak, bo tesco to luksusowy sklep...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-10-2009 gość
  ciuchy z tesco to mi dopiero luksus
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-10-2009 gość
  gość (Poniedziałek, 05-10-2009) napisał:  ciuchy z tesco to mi dopiero luksus
  Jak widać, największy luksus to umiejętność czytania ze zrozumieniem. W tej informacji jest wyraźnie napisane, że w Tesco zamierzają przyciagnąć bogatszą klientelę, że chcą rozszerzyć target.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-10-2009 gość
  gość (Poniedziałek, 05-10-2009) napisał:  informacja o ciuchach z tesco na luxlux to już chyba przegięcie??  Umiesz czytać ze zrozumieniem? czy tylko obrazki i główne hasła pojmujesz?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-10-2009 gość
  Ciekawa jestem czy ktokolwiek z was miał wogóle styczność z ciuchami z tesco, tzn. widział, dotykał, bądź przymierzał?! Nie jestem jakaś wielka ich fanka, ale szczerze mówiąc są to ubrania dobre jakościowo, a i stylizacja coraz częściej jest ciekawa. Wszyscy wiemy, że ten portal powinien jednak pisać o artykułach z wyższej półki, nie mniej jednak mam wrażenie, że większość z góry skreśla ciuchy z tesco, tylko dlatego, że są właśnie stamtąd. Pozdrawiam
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-10-2009 gość
  porownajcie sklep Tesco w miastach Polski a w Wielkiej Brytanii... to nie to samo co u nas, u nas jest tylko zarcie i jakies artykuly do domu drobne, a w UK sa sprzety telewizory itp...wiec nie mozna tego porownywac z polskim tesco!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 05-10-2009 necrohronos
  Tylko że lux to nie tylko cena, ale też marka. Luksusowe ubrania TESCO wciąż będą ubraniami TESCO, tak samo jak VW z najwyższej półki który się nie sprzedał bo ma znaczek VW (obok innych wad).
  Odpowiedz Zgłoś
1 2