Titanic II wypłynie za trzy lata

4 Komentarze
4 Zdjęcia
Środa, 06-03-2013

Titanic zainspirował pisarzy, reżyserów i oczywiście australijskiego miliardera. Wiara w jego niezatapialność miała katastrofalne skutki, pozostaje więc wierzyć, że jego następca nie podzieli losu zatopionego statku.

Zapowiadany w ubiegłym roku projekt stworzenia liniowca Titanic II nabiera rozpędu. Umowa na jego budową ma zostać sfinalizowana praktycznie na dniach, a pierwszy rejs zapowiedziano na drugą połowę 2016 roku. Clive Palmer spełni nie tylko swoje zachcianki, ale i marzenia społeczeństwa. Fascynacja legendarnym Titaniciem zdawała się nigdy nie przemijać.

Titanic II ma być równie (a nawet bardziej) luksusowy, ale też wyposażony w technologie z XXI wieku. Co najważniejsze, ma być bezpieczniejszy od swojego poprzednika. Gdyby na drodze do celu znowu stanęła góra lodowa, pasażerowie nie byliby zdani na siebie.

Liniowiec Palmera będzie wyposażony w nowoczesny system nawigacyjny, szpital oraz lądowisko dla helikoptera. Znacznie więcej będzie też łodzi ratunkowych, więc możliwość ewakuacji mieliby wszyscy pasażerowie i członkowie załogi.

Liniowiec powstanie w Chinach. Długi na 270 metrów statek pomieści dziewięć pokładów z 840 luksusowymi kabinami. Wyposażenie – lokale gastronomiczne, baseny, SPA, biblioteki – mają do złudzenia przypominać oryginalną wersję Titanica. Oczywiście w statku Palmera pojawi się szereg nowości. Poza drogami ewakuacyjnymi (schodami i windami) funkcjonować będzie tu klimatyzacja oraz dostęp do szybkiego internetu. Inne rozwiązania zastosowane zostaną też w projekcie od strony technicznej.

Statek w drugiej połowie 2016 r. popłynie z Anglii do Nowego Jorku. Nie wiadomo jeszcze, jak drogie będą bilety, ale dziewiczym rejsem zainteresowało się do tej pory już 40 tys. osób. Pasażerowie będą mogli podróżować klasą pierwszą, drugą lub trzecią. Liniowiec obsługiwać będzie firma żeglugowa Blue Star Line. Pozostaje czekać, aż zgłoszą się do niej filmowcy. Kto wie, może Leonardo di Caprio i Kate Winslet znowu zagrają razem?

MM

Titanic II wypłynie za trzy lata

Titanic II wypłynie na wody ocenanu za trzy lata

  • Titanic II wypłynie za trzy lata
  • Titanic II wypłynie za trzy lata
  • Titanic II wypłynie za trzy lata
  • Titanic II wypłynie za trzy lata