Top 10: Miejskie wycieczki autokarowe

2 Komentarze
31 Zdjęć
Piątek, 24-08-2012

Wycieczki objazdowe mają to do siebie, że czasu na zwiedzanie miast jest zazwyczaj niewiele. Często musi wystarczyć spacer po centrum lub wizyta w jednym wybranym muzeum czy katederze. Wtedy pozostaje podziwiać uroki miasta z okien autobusu. Oto 10 propozycji takich wycieczek z przewodnika "Journeys of a Lifetime" National Geographic.

1. Nowy Jork (USA)
Wycieczka rozpoczyna sięw Harlemie, zamieszkiwanej głównie przez Afroamerykanów. Autobus zabiera dalej do Central Parku, na Piątą Aleją, Broadway, Greenwich Village, Little Italy aż do Whitehall Terminal. Tam można przesiąść się na prom i dopłynąć do Staten Island z widokiem na Manhattan, Most Brookliński i Statuę Wolności.

2. Pekin (Chiny)
Ta wycieczka pokazuje kontrasty typowe dla Pekinu. Startuje w okolicach jeziora Xi Hai, gdzie prezentuje się starsza część miasta. Autobus zbliża się do Zakazanego Miasta (skąd niedaleko do Placu Tian'anmen), mija współczesne wieżowce i dojeżdża do rejonu Badaling, gdzie znajduje się fragment Wielkiego Muru Chińskiego.

3. Moskwa (Rosja)
Punktem pierwszym autobusowej wycieczki po stolicy Rosji jest Park Zwycięstwa. Dalej można podziwiać Łuk Triumfalny znajdujący się w pobliżu wzniesienia Pokłonna Góra. Wycieczka obejmuje też sławne wieżowce Seven Sisters zaprojektowne w stylu stalinowskim, przebiega przez okolice Sparrow Hills, a kończy się na placu Czerwonym.

4. Tallinn (Estonia)
To podróż wzdłuż Bałtyku. Rozpoczyna się przy pomniku upamiętniającym zatonięcie 177 rosyjskich marynarzy. Autobus przejeżdża też przez średniowieczne bramy, Tallińskiej Estrady Muzycznej (gdzie w 1988 roku odbyła się "śpiewająca rewolucja"). Wycieczka kończy się w okolicach ruin klasztoru Brygidek oraz dawnego Cmentarza Kalamaja.

5. Sztokholm (Szwecja)
Propozycja dla miłośników architektury skandynawskiej. Ekologiczny autobus porusza się w labiryncie średniowiecznych uliczek. Wycieczka pozwala obejrzeć Stare Miasto, katedrę (Kościół św. Mikołaja), Pałac Królewski oraz ratusz, w którym wręczane są Nagrody Nobla. Swój finał ma w kampusie uniwersyteckim.

6. Budapeszt (Węgry)
Wycieczka z jednej części miasta - Pesztu - do drugiej - Budy. Po obejrzeniu Bazyliki św. Jana turyści docierają do placu Bohaterów, Dunaj przekraczają natomiast Mostem Łańcuchowym. Wycieczka kończy się na Wzgórzu Zamkowym z Kościołem Macieja, Zamkiem Królewskim i Basztą Rybacką.

7. Paryż (Francja)
Początek podróży - Porte d'Orléans. Kolejne etapy przejazdu to Ogród Luksemburski, Dzielnica Łacińska. Po przekroczeniu Sekwany, na jej prawym brzegu, jeden z ważniejszych punktów wycieczki: katedra Notre-Dame. Na wysokości Hôtel de Ville warto zwrócić uwagę na wieżę kościelną Saint-Jacques. Punkt końcowy: dworzec Gare du Nord.

8. Rzym (Włochy)
W Rzymie choć bardzo by się chciało, jeden dzień na wycieczkę nie wystarczy. "Journeys of a Lifetime" proponuje wycieczkę, z takimi miejscami na trasie, jak Fontanna di Trevi, Forum Romanun, Koloseum czy Circus Maximus. Końcową stacją jest Ostiense, gdzie warto nie tylko odpocząć, ale i zjeść pyszne lody gelato.

9. Madryt (Hiszpania)
W mieście, gdzie w architekturze historia współgra z nowoczesnością, wycieczkę można zacząć od krzywych wież Puerta de Europa. Z tego miejsca łatwo dostać się na plac Kolumba, czyli najważniejszy w mieście węzeł komunikacyjny. Stąd już niedaleko do Fontanny Kybele na Plaza de Cibeles. Po drodze można podziwiać ogrody i galerie sztuki.

10. Londyn (Anglia)
Trafalgar Square z kolumną Nelsona zaprasza! Czerwony piętrus przewiezie ulicą Strand i zabierze do okolic Katedry św. Pawła, znajdującej się w samym sercu Londynu. Oczywiście co to byłaby za wycieczka bez widoku na Tower of London, przy którym zaplanowany jest finał tej wycieczki. Po wyjściu z autobusu - zdjęcie na tle Tower Brdige obowiązkowe.
MM

  • Pt., 24-08-2012 http://j.gs/18X3
    new york jak zawsze rzadzi
    Odpowiedz Zgłoś
  • Wt., 28-08-2012 kaja
    ale zeby przejechac sie w tych miejscach autokarem najpierw trzeba dotrzec tam zazwyczaj samolotem i pojawia sie problem ze znalezieniem dobrego polaczenia lotniczego
    Odpowiedz Zgłoś