Top 10. Najmodniejsze hybrydy jogi

0 Komentarzy
Poniedziałek, 15-04-2013

Joga to gimnastyka dla ciała i umysłu. Jej praktykowanie połączone jest ze stosowaniem technik relaksacyjnych. Mimo że wiele wspólnego ma z filozofią, osoby chodzące na zajęcia jogi (zwłaszcza mieszkańcy Europy i USA) widzą w nim głównie rodzaj aktywności fizycznej. Uzyskiwana równowaga psychiczna traktowana jest jako wartość dodana, a nie podstawowa. To może wyjaśniać, dlaczego hybrydy jogi oceniane są pod kątem skuteczności w modelowaniu sylwetki.

Fascynacja typową jogą nie jest tak stała, jakby można tego oczekiwać. Dlatego z każdym rokiem przybywa jej współczesnych odmian. Powstają poświęcone im centra fitness, publikacje, a jej ambasadorami stają się promujący wszelkie nowości celebryci. Każda nowa odmiana ma być lepsza od poprzedniej – wspomagać utratę większej ilość kalorii w krótszym czasie, a do tego być ciekawsza i oczywiście – bardziej na czasie.

Najwięcej hybryd jogi powstała w ostatnich kilku latach. Łączą one jogę z innymi rodzajami aktywności – kickboxingiem, capoierą czy tańcem.

Oto przegląd 10 najpopularniejszych w ostatnim czasie odmian.

Koga

Koga

Ta hybryda nie dotarła jeszcze do Polski, a przynajmniej nie zrobiła takiej furory jak inne metody. Koga jest połączeniem jogi i kickboxingu. Stworzył ją Jon Koga, który połączył elementy jogi i sportu walki, by stworzyć coś budującego równowagę i siłę wewnętrzną, a jednocześnie wzmacniającego organizm, modelującego mięśnie rdzenia, rąk i nóg oraz dodającego pewności siebie.