Top 12: najdroższe rasy psów

72 Komentarze
45 Zdjęć
Poniedziałek, 18-06-2012

Wybierając najlepszą dla siebie rasę psa powinno się wziąć pod uwagę szereg czynników, bo wbrew pozorom różnice wymagań oraz usposobienia są naprawdę ogromne. Najmniej istotna powinna być cena, ale jeżeli interesują Was te rekordowe – oto ranking:

Mastiff tybetański (Cena na świecie: 2,200 - 7,000 $)
Najwyższą cenę uzyskał pies o imieniu Big Splash, czerwony i mocno kosmaty, sprzedany chińskiemu baronowi węglowemu za 1,5 miliona dolarów. Psy tej rasy należą do naprawdę masywnych (mówi się, że niektóre osiągają wagę do 100 kg), uwielbiają otwarte przestrzenie, są lojalne i łagodne.
www.mastiftybetanski.comDogue de Bordeaux, mastiff francuski (Cena na świecie: 3,000 $)
Rasa uznawana za symbol elit, niegdyś był psem do polowań, bojowym, obronnym, obecnie stał się psem rodzinnym i stróżującym, jest łagodny i lubi towarzystwo dzieci.
http://coloss.prv.pl/Pembroke Welsh Corgi (Cena na świecie: 1,000 $)
Rasa zyskała popularność za sprawą Królowej Elżbiety II. Według legendy służył jako wierzchowiec dla wróżek – tak tłumaczy się obecność umaszczenia na wzór siodła. Są kontaktowe i czujne, chętne do zabawy.
http://dellbenq.e-corgi.pl/

Chart perski Slauki (Cena na świecie: 2,500 $)
Ze względu na swoja szybkość i instynkt myśliwski, używany był do polowań na gazele. Psy tej rasy są niezależne, uparte i spokojne, ale też nieufne wobec obcych. Są wrażliwe na zimno, a ich delikatna, półdługa okrywa jest dość trudna w pielęgnacji.
http://www.saluki-sannatis.neostrada.pl/Chow Chow (Cena na świecie: 1,000 - 8,500 $)
Jego chińska nazwa, Songshi Quan, oznacza dosłownie psi puchaty lew. Ich długa sierść, gruba skóra, odstraszająca postura i zawziętość były zaletą podczas polowań na wilki. Ciekawostką jest fioletowo-czarny język. Są spokojne i silne, ale nie nadają się do szkoleń.
http://www.chowchow.aplus.pl/Pies faraona, Egyptian Pharaoh Hound (Cena na świecie: 2,500 - 6,500 $)
Psy te  przypominają staroegipskie charty zwane tesemami, których wizerunkami ozdabiano ściany grobowców faraonów. Jest czujny, aktywny, ale rodzinny, o wysokim stopniu posłuszeństwa. W Europie środkowej jest to rasa niezwykle rzadka, natomiast zyskała popularność w krajach skandynawskich
http://osiriskennels.com/Buldog angielski (Cena na świecie: 2,500 - 9,000 $)
Choć wyglądają na nieszczęśliwe i nieporadne, są bardzo wesołe i skore do zabaw. Nie wymagają dużo ruchu i nie są hałaśliwe. W ostatnich latach stały się bardzo pożądaną rasą, a pies czystej krwi może kosztować nawet naprawdę dużo.
http://www.bulldogs.com.pl/Eskimo Dog (Cena na świecie: 7,000 $)
Pies z wyglądu niepozorny, a nawet dość pospolity, ale w Europie przedstawiciele czystej krwi są bardzo rzadcy. W północnej Ameryce odnotowano ich zaledwie 500. Są mocno zbudowane, atletyczne i nie lubią upałów.
http://www.akc.org/breeds/american_eskimo_dog/Löwchen, lwi piesek (Cena na świecie: 5,000 - 8,000 $)
Nazwa Löwchen pochodzi z języka niemieckiego i oznacza “mały lew” albo lwi piesek. Te kosmate pieski są dość rzadkie, ale cieszą się dużym zainteresowaniem. Są bardzo towarzyskie i potrzebują bliskiego kontaktu z człowiekiem, łatwo je ułożyć i dobrze znoszą warunki miejskie.
http://lwipies.prv.pl/Cavalier King Charles Spaniel (Cena na świecie: 1,000 - 14,000 $)
To kolejna pożądana rasa, która zyskała popularność dzięki monarchom – podobno krzyżówkami kierowano w taki sposób, by psy ładnie wyglądały na królewskich portretach. Efekty podziwiane są do dziś, pieski są pełne wdzięku, przyjazne wobec ludzi i innych zwierząt.
www.king-cavalier.plOwczarek niemiecki (Cena na świecie: 1,000 $)
Choć rasa jest dość popularna i często spotykana, to zakup osobnika czystej krwi może być naprawdę sporym wydatkiem, ale to nie wszystko, bo o ostatecznej cenie takiego psa decyduje bardzo często jego wiedza i umiejętności. Owczarni niemieckie są żywiołowe i energiczne, a do tego szybo się uczą, są niezwykle inteligentne i podatne na szkolenia, które mogą kosztować dodatkowe 50,000 $.
www.wilczy-klan.comSamojed (Cena na świecie: 4,000 - 11,000 $)
Zawsze „uśmiechnięta” rasa wykorzystywana od setek lat do psich zaprzęgów i polowań. Na Syberii zwykle mają wstęp do ludzkich namiotów, gdyż chętnie ogrzewają swoich właścicieli. W Europie zyskały popularność ze względu na swoją śnieżnobiałą sierść, całkiem niezłe funkcjonowanie w warunkach domowych, poza tym sprawdzają się w agility, czyli psich torach przeszkód, ale osobniki czystej krwi mogą kosztować naprawdę dużo.
www.sonataarctica.pl

AG

 • Pt., 15-06-2012 Gość
  kazdego psa trzeba kochac - nawet kundelka!

  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Gość
  nowofunland jest tez piekny i drogi :))
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Gość
  Kochane stworzenia az mi sie oczy smieja do tych fot.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Gość
  A najlepsze jest to, że w PL każdą rasę kupić można do 900 zł, boooo - od takiej kwoty nie trzeba płacić podatku :). I Wasza teoria z najdroższymi rasami upada w kraju bareizmów wiecznie żywych :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Gość
  najdrożse są kundle
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Gość
  Gość (Pt., 15-06-2012) napisał:

  A najlepsze jest to, że w PL każdą rasę kupić można do 900 zł, boooo - od takiej kwoty nie trzeba płacić podatku :). I Wasza teoria z najdroższymi rasami upada w kraju bareizmów wiecznie żywych :)  To znajdź mi Wilcza Czeskiego za 900 zł...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Luzik
  Dla każdego najdroższym psem jest jego własny,niezależnie od rasy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Gość
  Są rasy psów,które przebijają ceną wszystkie powyższe a ich przedstawicieli w Polsce jest mniej niż posiadaczy bentleyów.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Gość
  te Welsh Corgi to najsłodsze psy na świecie ! :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 15-06-2012 Kaleki zrobili z niemieckich
  W skutek fanaberii i manieryzmu hodowców doszło do tego że dzisiaj wiele lini owczarków niemieckich to przekontowane kaleki ze zbyt spadzistym zadem co powoduje że pies bardzo cierpi na kręgosłup i choroby stawów biodrowych w konsekwencji prowadzace do eutanazji .
  Kupuj tylko owczarka niemieckiego lekko kontowanego z lini -Shiloh german shepherd, Niemiecka linia pracująca. Unikać szorujacych jajami po asfalcie,, amerykańców,, show! nie nadaja sie do niczego. Wpisz w google Cały pies i jeszcze więcej...: Czarny podpalany - znak rozpoznawczy ... świetny artykuł wszystko Ci wyjaśni.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5 ... 8