TOP 5 – najbardziej wpływowe osoby świata mody

1 Komentarz
6 Zdjęć
Sobota, 19-11-2011

W świecie mody nie brakuje utalentowanych i kreatywnych osób. Ale jest kilka takich indywidualności, które realnie kształtują ten świat. Kreują trendy, łamią zasady i ustalają własne reguły, przykuwają uwagę i pociągają za sobą tłumy naśladowców. Kto więc dziś rządzi modą? 

Magazyn Meets Obsession pokusił się o stworzenie takiej listy najbardziej intrygujących „fashion osobowości”. Jest wśród nich taka ikona jak Anna Wintour. Wymagająca, despotyczna i napędzająca przemysł modowy oraz sukces magazynu Vogue od 1988 roku, jest już niepodważalnym, choć kontrowersyjnym autorytetem w świecie mody.

Kolejna ważna kobieca postać to Anna Dello Russo - również redaktor magazynu Vogue, tyle że wydania japońskiego. 49-letnia Włoszka to nie tylko znana trendseterka, ale i prawdziwa maniaczka mody. W posiadaniu Anny znajduje się m.in. innymi kolekcja 4 000 butów i 250 marynarek. Jej garderoba zajmuje dwa mieszkania. Podobno pierwszy raz została określona jako “fashion maniac” przez znanego fotografa Helmuta Newtona.

Andrej Pejic to intrygująca postać znana z pokazów i wybiegów. Łączy w sobie to co najbardziej kobiece i męskie. Pojawienie się tego młodego (bo zaledwie 19-stoletniego) modela o wyglądzie kobiety odmieniło branżę mody. Kontrowersyjny, ale niezaprzeczalnie piękny, pochodzenia serbsko-australijskiego, Pejic został reprezentantem uniwersalnego typu modela, który może prezentować i damską, i męską kolekcję.

Chloë Sevigny – ta amerykańska (ciekawostka: jej matka jest z pochodzenia Polką) aktorka i modelka stała się muzą projektantów i ulubienicą mediów. Nazwana przez dziennikarzy „najfajniejsza dziewczyną w mieście (czytaj w Nowym Jorku)”, czy współczesną „Mona Lisą” intryguje i automatycznie wpisuje się na listę wpływowych osób.

Jest i na liście, dobrze nam znany Zombie Boy, zakwalifikowany do kategorii „freak”, czyli dziwactwo, ale intrygujące i mające realny wpływ na kształtowanie się trendów w świecie mody. Rick Genest, bo tak faktycznie nazywa się ten kanadyjski model został odkryty przez Nicolę Formichetti, projektanta współpracującego z Lady GaGą, dzięki fanpage’owi na Facebooku.

AWP

  • Sob., 19-11-2011 all
    ZombieBoy jest cudowny!
    Odpowiedz Zgłoś
  • Niedz., 20-11-2011 kal
    ZombieBoy - największy debil świata jakiego widziałem...
    Odpowiedz Zgłoś