Top 5: prywatne przedszkola w Warszawie

45 Komentarzy
5 Zdjęć
Środa, 04-04-2012

Wszyscy o tym doskonale wiemy: dobrze poprowadzona ścieżka edukacji to rzecz z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Może nie każdy uwielbiał chodzić do przedszkola i szkoły, ale z czasem docenia się podstawy, które dzięki nim opanowaliśmy. Jeszcze kilka lat temu oferty przedszkoli z grupami obcojęzycznymi, zajęciami sportowymi, możliwością noclegu a nawet indywidualnego transportu, nie były częste. Teraz to praktycznie standard, zwłaszcza w dużych miastach. Placówki publiczne mają całkiem szeroką ofertę zajęć dla dzieci, ale przede wszystkim ze względów finansowych, nie mogą pozwolić sobie na tak różnorodne propozycje, co prywatne. A te już bez ograniczeń układają ofertę dla rodziców i dzieci. W przedszkolach, oprócz czesnego płatnego co miesiąc, obowiązuje też wpisowe i zazwyczaj dodatkowe opłaty za wyżywienie.

Przedstawiamy listę najdroższych warszawskich przedszkoli.

Agatka

Przedszkole stawiające na artystyczny rozwój maluchów. Dzieci w rozszerzonym zakresie uczestniczą w zajęciach umuzykalniających, teatralnych, ceramicznych, literackich prowadzonych przez instruktorów. W przedszkolu działa nawet chór, a jeśli pociechy wykazują takie zainteresowanie mogą uczestniczyć w indywidualnych zajęciach gry na fortepianie. Placówka współpracuje także z Instytutem Teatralnym w Warszawie.
Czesne: 1200 zł
http://www.przedszkoleagatka.com

Baby English Academy

Przedszkole dwujęzyczne. Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów. W ofercie jest m.in. program pro-ekologiczny Akademia Zdrowia, ćwiczenia logopedyczne, szachy, plastyka połączona z ceramiką oraz zajęcia z elementami integracji sensorycznej koordynowane przez terapeutkę. Rodzic w każdej chwili może sprawdzić co się dzieje z jego dzieckiem, dzięki systemowi monitoringu dostępnego on-line.
Czesne: 1299 zł
http://www.babyenglish.edu.pl

Tequesta

Placówka zlokalizowana na luksusowym warszawskim osiedlu Marina. Jedno z pierwszych przedszkoli, które oferowało możliwość zostawienia dziecka na nocleg. Do wyboru są grupy anglojęzyczne i polskie. Oprócz standardowych zajęć, dzieci mogą uczestniczyć np.  w warsztatach kulinarnych, lekcjach o kulturach państw świata. Posiłki przygotowuje się tu z żywności ekologicznej.
Czesne: 1350 zł / 1650 zł
http://www.tequesta.pl

Koala Kids Academy of Language and Arts

Przedszkole założone przez śpiewaczkę i celebrytkę Alicję Węgorzewską-Whiskerd oraz jej męża. Placówka dwujęzyczna: dziećmi opiekuje się jeden wychowawca mówiący po polsku, a drugi po angielsku. W ofercie zajęć podstawowych i dodatkowych jest m.in. joga, karate, 6 języków obcych (w tym japoński), balet. Maluchy mogą skorzystać z transportu przedszkolnego. 
Czesne: 1540 zł
http://www.koala.edu.pl/

Baby City

Europejskie przedszkole ekologiczne bazujące na autorskich programach edukacyjnych. Duży nacisk kładziony jest na prozdrowotne menu układane przez dietetyków. Dzieci uczą się matematyki, fizyki, fotografii, tańca nowoczesnego. Korzystać też mogą z takich zajęć jak: warsztaty musicalowe, Capoeira czy tenis.
Czesne: 1600 zł
http://www.baby-city.pl

EM

 • Śr., 04-04-2012 ew1
  Jeśli kogoś stać , niech płaci
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 mimi
  Jak wytłumaczyć trzylatkowi, że mama nie przyjdzie po niego po podwieczorku i go nie odbierze z przedszkola, tylko zostawi go na noc! Może od razu lepiej oddać dziecko do domu dziecka, chociaż będzie miało jasno sprecyzowane co i jak? Jeśli stać kogoś na tak drogie przedszkole, może stać go też na wynajęcie niani, która zajmie się dzieckiem po przedszkolu i zostanie z nim na noc , ale w jego własnym domu.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 butterfly
  Wow,super. Najbardziej zainteresowały mnie posiłki z żywności ekologicznej albo układane przez dietetyków :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 Gość
  To tylko reklama tych pięciu przedszkoli, w Warszawiw jest wieli innych prywatnych przedszkoli i wcale nie są tańszeod tych, aq nawet droższe. Nie rozumiem więc po co pisać, że są to najdroższe, jak tak nie jest.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 julianna
  o kurka, a ja myślałam że 800 zł to dużo...
  Faktycznie, w tej cenie można by sobie zatrudnić niańkę - ale w grupie dzieci nasza pociecha rozwija się lepiej (chociaż oczywiście nauczy się też zachowań których chcielibyśmy uniknąć:) a na dodatek ciężko znaleźć niańkę która będzie uczyła angielskiego i baletu japońskiego...
  __
  www.luxlux.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 aida
  Nasz syn chodzi do przedszkola, które oprócz większości z wyżej wymienionych zajęć daje coś czego nie daje żadne inne. Od najmłodszych lat czy szacunku i tolerancji dla innych. Jest to przedszkole wielokulturowe, wielowyznaniowe i wielonarodowościowe, gdzie inne wyznanie pochodzenie, wygląd czy język są na porządku dziennym. I nie kosztuje aż 1600
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 Gość
  tez uwazam, ze to reklama. ceny typowo warszawskie. jak w wiekszosci prywatnych przedszkoli.
  Gość (Śr., 04-04-2012) napisał:

  To tylko reklama tych pięciu przedszkoli, w Warszawiw jest wieli innych prywatnych przedszkoli i wcale nie są tańszeod tych, aq nawet droższe. Nie rozumiem więc po co pisać, że są to najdroższe, jak tak nie jest.

  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 gość
  To standardowe ceny prywatnych przedszkoli w Warszawie.
  A te drogie kosztują nawet 3 tys. zł (nie wiem, czy najdroższe)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 mamma
  Ani nie są to najdroższe, ani najlepsze przedszkola w Warszawie. Program praktycznie każdego przedszkola prywatnego jest taki sam, więc opisy ze stron niewiele wnoszą, bo liczy się "wykonanie" tego programu, a z tym uwierzcie mi, że bywa różnie. Ale naiwni rodzice wierzą, że jak zapłacą konkretną kwotę, to uda się im wykrzesać coś więcej z ich pociech.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 04-04-2012 Gość
  Przedszkole z noclegiem- co za wspaniała oferta dla dzieci
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4 5