TOP10 – najpiękniejsze wodospady świata

11 Komentarzy
29 Zdjęć
Czwartek, 24-05-2012

Wodospady to połączenie kilku żywiołów, urzekający widok, estetyczne doznanie i podziw dla niezwykłości natury. Jest wiele powodów dla których ludzie uwielbiają na nie patrzeć, być blisko, a nawet ryzykownie korzystać z nich. Pod mniejszymi wodospadami można się wykąpać, te największe warto co najwyżej sfotografować. Poniżej lista największych i najpiękniejszych wodospadów i kaskad świata.

1. Wodospady Wiktorii
Wodospady na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii zaliczane są do siedmiu cudów świata. Wysokość spadku wody wynosi 108 m, szerokość wodospadu 1,7 km. W sezonie szczytowym w każdej sekundzie przetacza się tam ponad 9 mln litrów wody.2. Wodospady Iguazu, na granicy Brazylii i Argentyny na rzece Iguaçu.
Najwyższy z wodospadów tworzących Iguazu ma wysokość 72 m, czyli jest wyższy od Niagary.3. Huangguoshu, Chiny.
To najsłynniejszy azjatycki wodospad. Ma 76 m wysokości i 81 m szerokości.4. Blue Nile Falls (Wodospad Niebieskiego Nilu), Etiopia5. Angel Falls (Wodospady Anioła), Wenezuela6. Wodospad Niagara, Kanada i USA7. Jog Falls, Indie8. Gullfoss, Islandia9. Dettifoss, Islandia10. Sutherland Falls, Nowa Zelandia

AWP

  • Niedz., 25-08-2013 Krzys
    Wodospad nr 9 to nie dettifoss tylko wodospad selfoss znajdujący sie 1200 metrów od dettifoss. Ale gafa.
    Odpowiedz Zgłoś
1 2