Torebka dnia: "Domus" - młodzi artyści dla Coccinelle

0 Komentarzy
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 27-06-2011

Torebka dnia:

To wyjątkowa współpraca i projekt, z którego marka Coccinelle jest wyjątkowo dumna. Domus – bo taką nazwę nosi nowa linia toreb Coccinelle - będzie miała swoją premierę w sezonie jesień – zima 2011/2012.

Dodatki zaprojektowała Soo Lee Min, laureatka konkursu zainicjowanego przez Coccinelle i Akademię Domus. Akademia powstała w 1982 roku w Mediolanie. Za cel stawia sobie kształcenie oraz umacnianie estetycznej i technicznej świadomości oraz wiedzy młodych designerów. Wyznacznikami dobrego projektu są nie tylko nienaganna forma i treść, ale także wysoka użytkowość. Taką filozofię zdaje się również wyznawać marka Coccinelle, która postanowiła wesprzeć młodych twórców i powierzyć im stworzenie kolekcji.

W ramach współpracy powstały 4 modele toreb, w tym jedna kopertówka. Soo Lee Min w ciekawy, nieco przewrotny sposób interpretuje pojęcia intymności i prostoty, gra z naszymi przyzwyczajeniami i nawykami postrzegania, które prywatność zwykle kojarzą w zamkniętym wnętrzem. Projektantka uzewnętrznia to, co zawyczaj w środku: schowki, kieszenie i przegrody na akcesoria znalazły się na wierzchu torebki. Bryły dodatków są geometryczne, klasyczne i proste, dobrze współgrają z ozdobną powierzchnią. Kolekcja utrzymana jest w kolorach kamelowym, czekoladowym i szafirowym, czyli niezwykle modnych ocieniach elektro.

Wyjątkowa kolekcja będzie dostępna od sierpnia w autoryzowanych salonach Coccinelle.

Cena: ok. 2 500 zł

AW