Torebki z ludzkimi włosami

3 Komentarze
16 Zdjęć
Wtorek, 18-09-2012

Jakie muszą być dzieła młodych projektantów, by stać się zauważone? Są różne szkoły, jedni preferują klasykę, inni prace śmiałe i prowokacyjne. Pełna takich odważnych perełek jest kolekcja Taeseok Kang, absolwenta London College of Fashion.

Gdyby zapytać, co było inspiracją dla tego projektanta, odpowiedź byłaby pozornie prosta: kobiece ciało. Ale tylko pozornie, ponieważ jego kolekcja torebek jest tak autentyczna, że do noszenia nadaje się tylko dla najodważniejszych.

Do wyboru są na przykład torby z imitacją piersi. Wśród jego prac przeważają jednak takie, w których Taeseok Kang użył ludzkich włosów. W wybranych torebkach stanowią one jedynie dekoracje, w innych, gdzie włosy zostały splecione w warkocz, służą za uchwyt.

Cała kolekcja, dzięki dbałości o szczegóły i czarnej skórze, sprawia wrażenie bardzo eleganckiej. Może sztuce użytkowej jej trochę daleko, ale braku humoru i świeżości odmówić jej nie można.

Czy takie torebki trafią kiedyś do sprzedaży? Kupiłybyście je? Póki co, prace Taeseok Kang prezentowane są na stronie platformy University of the Arts London dostępnej TU.

MM