Torebki ze skór egzotycznych

21 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 29-10-2008

Torebki ze skór egzotycznych

Dodatki ze skór krokodyli i aligatorów to jeden z bardziej kontrowersyjnych tematów w modzie. Najbardziej luksusowe i pożądane torebki świata przysparzają ich właścicielkom tyleż samo powodów do dumy, co i poważnych oskarżeń o bezpodstawne i okrutne mordowanie zwierząt. Postanowiliśmy kwestię poruszyć i nieco wyjaśnić.

Torebki ze skór egzotycznych

Skóry do produkcji dodatków kupowane są na specjalistycznych farmach hodowlanych i nie ma tu mowy o kłusownictwie. Ośrodki objęte są nadzorem rządowym, a ich działalność jest zgodna z konwencją traktującą o handlu dziko żyjącymi gatunkami zwierząt i roślin (Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora). Farmy krokodyli i aligatorów zobowiązane są wypuszczać na wolność 10% swojej hodowli z racji tego, że w środowisku naturalnym rozrodczość tych gadów jest stosunkowo niska. Wypuszczane są dorosłe osobniki, które nie mają problemu z samodzielnym przeżyciem. Hodowle nie są więc zagrożeniem dla gatunku. Przeciwnie, można tu nawet mówić o jego ubocznym wspieraniu.

Torebki ze skór egzotycznych

Jeśli któraś z czytelniczek planuje zainwestować w torebkę z egzotycznej skóry, zostanie jej upewnić się, że posiada ona certyfikat CITES i wybrać pomiędzy krokodylem i aligatorem. Ten drugi wygrywa ranking Chanel - dom mody używa wyłącznie aligatorów ceniąc sobie ich delikatną i właściwie idealnie ułożoną łuskę. Równie efektowny krokodyl urzeka natomiast nieco twardszą, lekko chropowatą skórą, no i bardziej przystępną ceną.

Za niewielką torebkę ze skóry krokodyla w internetowym sklepie CrocoDesign zapłacimy około 5 000 zł. Model Chanel ze skóry aligatora to wydatek rzędu około 100 000 zł.

AW

 • Śr., 29-10-2008 gość
  "Skóry do produkcji dodatków kupowane są na specjalistycznych farmach hodowlanych i nie ma tu mowy o kłusownictwie..."Zapomnieliscie dodac ze te zwierzeta sa hodowane poto tylko byje zabic dla skory.Snobki ,nie zastanawiaja sie nawet,ze musialo zginac zwierze,byone mogly sie pochwalic nowa torebka.Takasama sytuacja jest z futrami.Hodowane na fermie zwierzeta sa obdzierane na zywca ze skory!!!Zastanowcie sie zanim cos takiego kupicie!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 gość
  a świnie to niby na co są hodowane?też w celu uśmiercenia i nikt mi nie wmówi że to są wyższe cele,bo bez jedzenia kotletów tez można żyć...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 gość
  gość (Środa, 29-10-2008) napisał:  "Skóry do produkcji dodatków kupowane są na specjalistycznych farmach hodowlanych i nie ma tu mowy o kłusownictwie..."Zapomnieliscie dodac ze te zwierzeta sa hodowane poto tylko byje zabic dla skory.Snobki ,nie zastanawiaja sie nawet,ze musialo zginac zwierze,byone mogly sie pochwalic nowa torebka.Takasama sytuacja jest z futrami.Hodowane na fermie zwierzeta sa obdzierane na zywca ze skory!!!Zastanowcie sie zanim cos takiego kupicie!  i swieta racja
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 gość
  sama mam torebki (nie same oczywiście) ze skóry, nie krokodyli bo mnie nie stać, ale mam. Futra bym nigdy nie kupiła i gardze wszelkimi szaliczkami z królików itp. Farmy na których zabija się tylko po to gady czy zwierzęta to dla mnie horror. Ale czy to z mojej strony hipokryzja? Chyba wszystkie mamy coś ze skóry - buty torebki czy nawet pasek. Ale chyba też dla nas wszystkich takie farmy to koszmar. Nie wiem jak się ustosunkować... :/
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 gość
  gość (Środa, 29-10-2008) napisał:  sama mam torebki (nie same oczywiście) ze skóry, nie krokodyli bo mnie nie stać, ale mam. Futra bym nigdy nie kupiła i gardze wszelkimi szaliczkami z królików itp. Farmy na których zabija się tylko po to gady czy zwierzęta to dla mnie horror. Ale czy to z mojej strony hipokryzja? Chyba wszystkie mamy coś ze skóry - buty torebki czy nawet pasek. Ale chyba też dla nas wszystkich takie farmy to koszmar. Nie wiem jak się ustosunkować... :/  tutaj chodzi o swiadomosc -ludzie krzycza wszem i wobec ze futra sa "be" a faktycznie chodza w skorzanych butach nosza skorzane torebki-to sa jednostki niezainteresowane tematem i kompletmi ignoranci ja nie mam nic ze skory zawsze sprawdzam czy skora jest ekologiczna nie uzywam tez welny bo obcinajac owce czesto sie je okalecza zeby latwiej bylo strzyc miesa rowniez nie jadam odkad kolezanka wrocila z praktyki w rzezni i opowiedziala mi co nieco wiec podsumowujac to chyba nawet nie hipokryzja tylko nieuswiadomienie bo o futrach sie krzyczy a o skorach cichosza
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 gość
  ładna.
  w sklepie internetowym www.mangusta24.pl kupiłam jeszcze lepszą. nie ze skóry egzotycznej, ale po prostu boska jest.
  polecam ten sklep.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 gość
  ładna.w sklepie internetowymwww.mangusta24.plkupiłam jeszcze lepszą. nie ze skóry egzotycznej, ale po prostu boska jest.polecam ten sklep.
  potwierdzam MANGUSTA jrst zajebista
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 gość
  haha weszlam na ta manguste- co za badziew!!! dziewczynao wez sie schowaj!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 gość


  twoja sprawa uwazaj tylko zeby ci to mieso nie wpadlo do tchawicy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-10-2008 LidiaS
  nie :/
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3