Trend – diety z dostawą do domu

5 Komentarzy
8 Zdjęć
Sobota, 04-08-2012

Wygodnie, rozsądnie i bez straty czasu na przygotowywanie posiłków. Dieta z dostawą do domu to niezwykle ostatnio popularny w Polsce sposób na odchudzanie. Pilnowanie ilości spożywanych kalorii i przygotowywanie posiłków tak by zbalansować dietę pod kontem indeksu glikemicznego, czy nie łączenia węglowodanów z białkami to zajęcie bardzo czasochłonne. O wiele łatwiej jest otworzyć rano drzwi i otrzymać 5 gotowych posiłków na cały dzień. Dwa, albo trzy pudełka można zabrać ze sobą do pracy i nigdy nie martwić się już o to co zjemy, gdy bardzo zgłodniejemy, a nie będzie czasu by wyjść na lunch.

Diety z dostawą do domu to połączenie dietetyka i kucharza, którzy dbają o nasze zdrowie i figurę. Diety mają różną wartość kaloryczną i są dostosowane do indywidualnych potrzeb oraz upodobań. Na pierwszym spotkaniu z dietetyczką klient może określić, czego nie jada, co najbardziej lubi i co mu nie służy. Bo dieta ma być mądra, a nie męcząca. W  skład diety wchodzi zwykle 5 posiłków, które należy jeść co 3 godziny.  Dostawa jedzenia odbywa się codziennie w wybranych godzinach.

To też bardzo popularny trend kształtujący się na polskim rynku. W każdym większym mieście znajdziemy co najmniej kilka firm oferujących takie usługi. Ceny? dość drogo. Koszt jednego dnia diety, w zależności od wybranej opcji,  to od około 41 zł.

Oto kilka wybranych adresów stron:
http://www.cateringdietetyczny.net/ (59 zł za dzień)
http://www.easydiet.pl/ (od 41 zł)
http://www.dietadodomu.pl/ ( w zależności od umowy, 30-56 zł dzień)
http://www.fitnesscatering.com.pl/ ( w zależności od umowy, 43-67 zł dzień)
http://www.swiatdiet.com.pl/ (42 zł dzień)
http://prestigediet.pl

AWP

 • Śr., 01-08-2012 natka
  Bardzo fajna opcja!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-08-2012 kasia
  Pomysł świetny, wiele osób nie wie jak ułożyć swoją dietę i gdzie zdobyć odpowiednie produkty. Jednak - póki co - ta usługa jest dla bogatych. Wychodzi ok. 1200-2000 zł na miesiąc na jedną osobę.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 01-08-2012 Gość
  Nawet indeks glikemiczny ma konto, jak widać...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 02-08-2012 Gość
  Lepiej zamówić niż siedzieć w kuchni cały dzień . Drogo ? hmm no nie powiedziałabym skoro i tak normalnie potrafimy jednorazowo w sklepie wydać tyle kasy na jedzenie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 06-08-2012 Gość
  Wg.mnie ta usuługa wcale nie jest dla bogatych. Przecież obiad w restauracji średniej klasy kosztuje ok.100zl na osobę. Mówię akurat o sobie ja piję tylko wodę lub soki więc nie liczę np.wina do obiadu. A tu mamy cały dzień za 40zł? Fajna opcja. Choć ja śniadania jedynie jem w domu obiady i kolacje w restauracji. Lub jak mam więcej czasu to sama coś zrobię.
  Odpowiedz Zgłoś