Trend: Lekkie, płaskie, kolorowe

20 Komentarzy
4 Zdjęcia
Sobota, 11-02-2012

Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że mamy doczynienia z produktem nietuzinkowym. Po latach dominacji notebooków i nieudanym mirażu netbooków, przyszedł czas na ultrabooki - urządzenia, cienkie, lekkie, szybki i eleganckie, które przebojem podbijają globalny rynek elektroniczny.

Co to jest?
 
Ultrabook to nic innego jak ultramobilna odmiana notebooka wymyślona i propagowana przez amerykańską firmę Intel. Producenci sprzętu komputerowego chcąc używać tej nazwy muszą spełnić szereg wymagań narzuconych przez Intel`a. Każdy notebook kandydujący do miana ultrabooka powinien być zbudowany na bazie energooszczędnego i niskonapięciowego procesora Intel Core. Ważyć nie więcej niż 1,4 kg i mieć poniżej 2,1 cm grubości. Czas pracy na akumulatorze ma wynosić od 5 do 8 godzin. A od pozostałych produktów wyróżniać ma się atrakcyjnym designem i solidnie wykonaną obudową czym ma nawiązywać do swojego pierwowzoru, MacBooka Air firmy Apple. Według założeń cena ultrabooka nie powinna przekraczać 1000 $. 

Fenomen popularności

W rzeczywistości komputery są bardziej płaskie i lżejsze. A do tego wyróżniają się ciekawą linią i fantazyjnymi kolorami. Możecie mieć pewność, że stając przed sklepową witryną bez trudu odnajdziecie ultrabooka. Te niewielkie urządzenia naszpikowane zostały najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Począwszy od nowatorskiego systemu chłodzenia - oddychająca klawiatura (powietrze wciągane jest przez klawiaturę a wydmuchiwane tuż pod matrycą) poprzez dysk SSD, który umożliwia wznowienie pracy systemu operacyjnego w ciągu sekundy.  A w połączeniu z wydajnym procesorem gwarantuje stabilne i szybkie działanie systemu i programów.  Przez co idealnie nadaje się do zadań biurowych, surfowania w Internecie czy edycji plików. 

Świetlana przyszłość

Czy ultrabooki podzielą los netbooków, które zostały wyparte przez tablety i coraz mocniejsze smartfony? Raczej nie! Powołując się na raport dotyczący rynkowej przyszłości ulatrabooków przygotowany przez analityków z firmy Juniper Research, do roku 2016 w sprzedaży będzie ok. 180 milionów ultrabooków. Jak duży to potencjał niech świadczy fakt iż, prognozowany wzrost tempa sprzedaży w najbliższym czasie powinien przewyższyć tempo wzrostu popularnych tabletów.

Aktualnie na polskim rynku dostępne są cztery ultrabooki, wszystkie jednak przekraczają propagowany przez Intel pułap 1 000$.  Acer Aspire S3 – 3 700 zł, ASUS ZENBOOK UX31E – 4 400 zł, Lenovo IdeaPad U300s – 4 200 zł, Toshiba Portege Z830 – 4 200 zł

MB

 • Czw., 09-02-2012 Mail
  z reklamy wynika, że to jest cena gwarantowana. Ja w bludocie kupowałam sprzęt i nigdy nie czułam się oszukana.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-02-2012 hana
  Mail (Czw., 09-02-2012) napisał:

  z reklamy wynika, że to jest cena gwarantowana. Ja w bludocie kupowałam sprzęt i nigdy nie czułam się oszukana.


  mam podobne doświadczenia...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-02-2012 Pati
  jakoś szczególnie ładnie i desingersko to one nie wyglądają. Ja polecam swojego dela, mały zgrabny 14", lekki i długo trzyma bateria.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-02-2012 19374628
  Przynajmniej wszystkie x86, a nie ARMy z Androidem- czyli "komputery" zabawki (tylko do rozrywki). Błąd- nie lenoRo, a lenoVo.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 12-02-2012 Maddalena
  Asus Zenbook - ok! Jednakże uszczęśliwiałaby mnie wersja gold, designer o tym nie pomyślał! :-)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 16-02-2012 Gość
  Maddalena (Niedz., 12-02-2012) napisał:

  Asus Zenbook - ok! Jednakże uszczęśliwiałaby mnie wersja gold, designer o tym nie pomyślał! :-)  Każdy szanujący się producent ma usługę dla wymagających klientów, spróbuj samodzielnie spersonalizować swojego ultrabooka
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 18-02-2012 Gość
  edgard (Czw., 09-02-2012) napisał:

  Ja ze swojego MacBooka Air nie zrezygnuję za nic.  True! True! True!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 29-02-2012 Gość
  Maddalena (Niedz., 12-02-2012) napisał:

  Asus Zenbook - ok! Jednakże uszczęśliwiałaby mnie wersja gold, designer o tym nie pomyślał! :-)  Rose GOLD to jakby coś dla Ciebie http://zenbook.asus.com/zenbook…
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 31-08-2012 innoxe
  technologie przenikają z jednej kategorii do drugiej więc stąd powstają też i takie połączenia jak np. to: http://technologie.newsweek.pl/… czy to: http://mobile2.pl/pl/p/NOTEBOOK…
  za rok czy dwa trzeba będzie mieć i laptopa i komórkę i tablet i tabletokomórkę i laptopotableta. tylko gdzie to wszystko zmieścić :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 04-08-2013 Gość
  Dzisiaj rano skończyła mi się kasa na koncie, wszedłem w te darmowe doładowania co tak reklamują, od początku myślałem że to ściema a jednak NIE !! :)
  Dostałem DRUGIE DARMOWE DOŁADOWANIE !.STRONA ---> http://yuarel.com/darmowe2dolad…
  Odpowiedz Zgłoś
1 2