Trend: rozwój osobisty Zen Coaching

7 Komentarzy
3 Zdjęcia
Środa, 15-02-2012

Zen Coaching to nowy trend w Polsce. Przyszedł do nas z Norwegii. Moda, a w zasadzie coraz większa potrzeba rozwoju osobistego i coachingu ogarnia cały świat i bynajmniej nie omija Polski. Menedżerowie, prezesi wielkich spółek, aktorzy, studenci, młodzi i dojrzali – wewnętrzna potrzeba doskonalenia się pojawia się u każdego. Niektórzy pozwalają sobie na prywatne sesje z trenerem, a inni uczęszczają na warsztaty. 

Zen coaching to połączenie coachingu z filozofią zen – świadomością i uważnością. Jest szczególną formą pracy nad sobą, która pomaga ludziom dotrzeć do wewnętrznego źródła siły i spokoju, do spełnienia i kreatywnej mądrości. To technika, proces, a nawet styl życia. Jest nowym podejściem do coachingu, wprowadzonym przez Norwega Kare Landfalda, który stworzył je w 2003 roku, wyszkolił już 200 trenerów na całym świecie z czego 40 znajdziemy w Polsce.
Zen Coaching poprzez kontakt z własnym wnętrzem, ćwiczenie uważności, zrelaksowaną czujność, pozwala stworzyć przestrzeń do zmian i znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jak twierdzą trenerzy, chodzi tu o odkrywanie wewnętrznych zasobów i o przeżywanie życia w przepływie i spokoju. A wszystko inne przyjdzie samo. Założenie zen coachingu jest takie, że podstawową potrzebą  czy pragnieniem człowieka jest być połączonym z samym sobą, a w dzisiejszych czasach, w zapracowanych i zagonionych stylach życia często to połączenie jest przerwane. I trzeba je po prostu odzyskać.

Warsztaty z Zen Coachingu odbywają się regularnie w Warszawie. Można również skontaktować się i umówić na indywidualne sesje z jednym z trenerów.

Długość trwania sesji, podobnie jak ich ilość zależy od tego, z jakim tematem przychodzi klient i jak bardzo chce się zaangażować w proces zmiany. Większość Coachów oferuje pakiety składające się z 5 – 10 sesji. Zen Coaching pomaga nie tylko osobom prywatnym, ale również korporacjom, szkoląc menedżerów i pracowników niższego szczebla.

Więcej informacji na stronie intrenetowej.

AWP

 • Wt., 14-02-2012 Gość
  Tak tylko tych co maja dyplomy coachingu jest w polsce bardzo mało trzeba to sprawdzać bo grono słabo wykształconych psychologów zajeło sie coaching-iem ,a nie maja o tym zielonego pojecia
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 14-02-2012 Gość
  Kolejny sposób na naciąganie naiwnych nieudaczników
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 14-02-2012 lidka
  a na go4that.eu jest coś lepszego niż zen i nikt was nie naciąga, bo to jest darmowy portal. Baza imprez, koncertów, spektakli, itp. jest tak wielka , że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! a to o wiele lepsze niz zen!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 16-02-2012 Gość
  image tego goscia mnie nie przekonuje
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 18-02-2012 milioner
  Niestety sam artykuł jest mało przekonujący,ale wiem,że to działa,tylko trzeba spotkać odpowiednich nauczycieli.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 18-02-2012 Satan
  Uczestnicy trafią do piekła.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 18-02-2012 Gość
  Gość (Wt., 14-02-2012) napisał:

  Kolejny sposób na naciąganie naiwnych nieudaczników  Czyżby?
  Odpowiedz Zgłoś