Tu warto bywać: Starbucks Reserve we Wrocławiu

2 Komentarze
6 Zdjęć
Czwartek, 24-05-2012

Miłośnicy najlepszej kawy i miłej, kawiarnianej atmosfery już w czerwcu będą mogli w wygodnych fotelach zasiąść nad kubkiem doskonałej Jamaica Blue Mountain – drugiej najlepszej kawy świata po Kopi Luwak. Nowe i wyjątkowe miejsce we Wrocławiu otwiera Starbucks.

Koncept Starbucks Reserve charakteryzuje oferta najwyższej jakości kaw ziarnistych, wyjątkowy sposób ich serwowania oraz elegancki wystrój wnętrza w stylu kolonialnym. Wrocław będzie pierwszą tego typu kawiarnią Starbucks w Polsce oraz trzecią - po Amsterdamie i Moskwie - w Europie kontynentalnej.

Oprócz klasycznego baru smakosze kawy mogą tu skorzystać z tak zwanej „slow coffee stadion”, która oferuje kawę parzoną na dwa sposoby: w ekspresie tłokowym, tzw. French Press lub w ekspresie przelewowym typu pour over, który zapewnia bardzo intensywny smak i aromat wybranej mieszanki ziaren. Każdy klient może w tym miejscu zapytać baristę o kawę, która go interesuje lub poprosić o radę i wskazówki dotyczące serwowania danej odmiany.

We wrocławskiej ofercie Starbucks Reserve znajdzie się mieszanka aromatycznych ziaren Jamaica Blue Mountain. To kawowy numer dwa na liście najlepszych, najdroższych i najbardziej pożądanych ziaren świata. Numerem jeden jest Kopi Luwak, kawa, której ziarna pozyskiwane są z odchodów łaskuna muzanga, ssaka zwanego powszechnie cywetą.

Kawiarania Starbucks Reserve znajduje się przy ulicy Oławskiej, w pobliżu wrocławskiego rynku.

AW

 • Czw., 24-05-2012 Gość
  moze tam pojde... wystroj troche zbyt jednolity i ciemny ..ciekawe czy warta ta kawa tej ceny zobacze....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 24-05-2012 Gość
  Gość (Czw., 24-05-2012) napisał:

  moze tam pojde... wystroj troche zbyt jednolity i ciemny ..ciekawe czy warta ta kawa tej ceny zobacze....


  nic co kupujesz nie jest warte swojej ceny nawet torebka hermes birkin, ale zawsze sie placi np za marketnig i marke ale nie widze w tym nic zlego w koncu trzeba sie napracowac zebu ludzie za logo placiki kupe kasy!
  Odpowiedz Zgłoś