Wakacje na Sri Lance

Tagi: Sri Lanka
11 Komentarzy
1 Zdjęcie
Czwartek, 09-11-2006

Wakacje na Sri Lance

Podczas czternastodniowej wycieczki uczestnicy zapoznają się z historią Sri Lanki i jej religią. Zobaczą ruiny królewskich miast i pałaców, świątynie buddyjskie i niezliczoną ilość posągów Buddy. Będą podziwiać przepiękne ogrody, w których kwitną orchidee i rosną gigantyczne, tropikalne drzewa. Na trasie podróży nie zabraknie również plantacji herbaty oraz cynamonu z upraw, których słynie wyspa. Będzie też czas na odpoczynek na jednej z plaż.

W Pinnawala uczestnicy odwiedzą sierociniec dla słoni, który powstał w 1975 roku i był początkowo schronieniem dla siedmiu słoni. Obecnie w tym miejscu przebywa ich około 60. Uczestnicy poznają Niebiańską Twierdzę - jedno z najwspanialszych miejsc na wyspie. Twierdza została założona przez króla Kashyapa w V w. n.e. Zobaczą ruiny pałacu króla, które znajdują się na 180-metrowej Lwiej Skale. W połowie skały zachowały się freski przedstawiające postaci kilkunastu kobiet. Ciekawa będzie także wycieczka do Polonnaruwa - stolicy Sri Lanki z XI i XII w. n.e. Są tam pozostałości po imponujących budowlach wchodzących w skład pałacu królewskiego oraz licznych klasztorach i świątyniach buddyjskich.

Uczestnicy zwiedzą także wspaniałe budowle Lankatilake, Thuparama (najpiękniejszy ołtarz Buddy), Tivanka (wspaniały przykład fresków), skalny ołtarz Gal Vihare z posągami Buddy. W Dambulla zobaczą 5 klasztorów buddyjskich wykutych w skale (I w. p.n.e.), w których znajduje się 150 posągów Buddy. W Matale odwiedzą Spice Garden i zobaczą jak uprawia się cynamon, z którego słynie wyspa. Wezmą udział w degustacji potraw.

Ciekawe jest zwiedzanie Kandy - drugiego co do wielkości miasta Sri Lanki. Dzisiejsze centrum religijne Kandy określone jest jako Święte Miasto lub Dom Dalada Maligawa. Uczestnicy zwiedzą Świątynię Zęba, w której przechowuje się największą relikwię Sri Lanki - ząb Buddy. Na tutejszym bazarze będzie można zrobić zakupy w centrum sztuki i rzemiosła oraz zobaczyć muzeum klejnotów i szlifiernię. W programie spacer po ogrodzie botanicznym Peredeniya, który został założony w 1374 roku. Na terenie ogrodu będzie można podziwiać ponad 5 000 gatunków drzew, krzewów i roślin. Przyjemna będzie też wycieczka do Nuwara Eliya - górskiej miejscowości wypoczynkowej, gdzie znajduje się największa i najstarsza (1824 rok) plantacja krzewów herbacianych na Sri Lance. Będzie możliwość degustacji różnych gatunków herbat. Ostatnią punktem programu jest Kitulgala - miasteczko, w okolicach którego podziwiać można tropikalny las deszczowy, w którym kręcono film Most na Rzece Kwai.

Cena wycieczki: 4 500 zł plus dopłata $ 995 (3 000 zł).

Termin: 02.12 - 16.12.06

Cena zawiera:
- przelot: Warszawa - Colombo - Warszawa przez miasto europejskie,
- zakwaterowanie w hotelach 4* i 5* w pokoju 2-osobowym,
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje,
- przejazdy klimatyzowanym autokarem,
- opiekę przewodnika lokalnego z językiem angielskim,
- opiekę pilota,
- bilety wstępu,
- ubezpieczenie.

Cena nie zawiera:
- pozwolenia na nagrywanie kamerą,
- napojów do kolacji,
- wycieczek fakultatywnych,
- wydatków osobistych.
- napiwków,
- dopłat paliwowych.

Zamów w biurze Explorer na ul. PCK 6/9, w Katowicach, tel: 0-32 609 40 32

MT

 • Czw., 09-11-2006 gość
  naljepszy jest cypr.. wyspa milosci... wyspa spelniajacych sie marzen...... ehh..
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-11-2006 gość
  będę tam kiedyś...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-11-2006 darr
  cypr jest strasznie nudną wyspą na której nie ma praktycznie nic ciekawego, ich zabytki są a w zasadzie ich brak, miasta są małe i niewiele w nich jest, jedyne co fajne to upalna pogoda i bardzo ciepłe morze. Ciekawsza jest kreta...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-11-2006 pinxi
  co Cypr ma do Cejlonu!!!! Chyba jeszcze śpicie!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-11-2006 gość
  obrona wyspy rapu rapu
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-11-2006 Madziol
  ajj ... ja chce tam jechac !!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 10-11-2006 Niuta
  bojku... jak ja bym chciała sie z 2 tygodnie, no chociaż tydzień wylegiwac tam... polatac na golasa poopalac sie, popływac ... odpocząc od pracy ... marzenia... może kiedyś sie uda....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 16-11-2006 gość
  foto nice yoy did good worke
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 24-11-2006 Elmander
  O fuck to się nazywa angielszczyzna!! No nie pogadasz!! W sześciu wyrazach na poziomie przedszkola zrobiłeś/aś 3 błędy. Ale i tak brawa za próbę !!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 14-12-2006 gość
  super wakacje na sri lance mogę się założyc że na karaibach jest lepiej bo byłam ale na sri lance jest ok
  Odpowiedz Zgłoś
1 2