Wiedeń nową stolicą luksusu

4 Komentarze
8 Zdjęć
Czwartek, 05-09-2013

Przyciągający zamożnych turystów Wiedeń przechodzi luksusową rewolucję. Pojawiły się w nim butiki kultowych marek i pięciogwiazdkowe hotele najpopularniejszych na świecie sieci.

Austriacka stolica nie bez powodu utożsamiana jest z kulturą i elegancją. Swoją urodą i klasą kusi Azjatów, Rosjan oraz turystów z Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kataru. Ci jednak równie chętnie co z oferty kulturalnej, korzystają z dóbr luksusowych. Z myślą o nich w Wiedniu pojawiły się luksusowe hotele i sklepy.

Turyści zajrzeć mogą do butików m.in. takich marek, jak Louis Vuitton, Prada czy Emporio Armani. Niebawem dołączy do nich Yves Saint Laurent. Wraz z luksusowymi markami odzieżowymi w Wiedniu przybywa także pięciogwiazdkowych hoteli. Niedawno otwarto tu obiekty sieci Ritz Carlton oraz Kempinski. Na przyszły rok zapowiedziano pojawienie się tu hoteli Four Seasons i Park Hyatt.

Na decyzję o otwarciu tych wszystkich obiektów wpłynęły coraz większe wydatki turystów (Chińczycy wydają w Wiedniu średnio 623 euro dziennie). Ale tak naprawdę na ich obecności w Wiedniu korzystają również sami Austriacy, którzy chętnie robią zakupy w nowych sklepach. Milionerzy, a jest ich w kraju ok. 77,6 tys., nie muszą już opuszczać Austrii, by nabyć nowe kolekcje ulubionych marek.

Luksusowy lifting austriackiej stolicy najlepiej opisuje stwierdzenie "lepiej późno niż wcale". Na butiki projektantów i pięciogwiazdkowe hotele zasługuje bowiem zarówno sam Wiedeń, jak i odwiedzający go turyści. Jeśli tych będzie przybywać, do obecnych w austriackiej stolicy marek i hoteli dołączą kolejne. Właściciele pięciogwiazdkowych hoteli nadal będą tu mieli pole do popisu. W Wiedniu jest ich dopiero 19, czyli mniej niż w Pradze (42) i Barcelonie (24).

MM

Wiedeń nową stolicą luksusu

Wiedeń nową stolicą luksusu

 • Wiedeń nową stolicą luksusu
 • Wiedeń nową stolicą luksusu
 • Wiedeń nową stolicą luksusu
 • Wiedeń nową stolicą luksusu
 • Wiedeń nową stolicą luksusu
 • Wiedeń nową stolicą luksusu
 • Wiedeń nową stolicą luksusu
 • Wiedeń nową stolicą luksusu
 • Czw., 05-09-2013 Gość
  Ciekawe, bo w polsce jest blisko 200 000 milionerów :) - fajnie wiedzieć, że u nas ludzie częściej osiągają duże sukcesy finansowe, choć może to kwestia braku poczucia bezpieczeństwa finansowego jakim może pomarzyć przeciętny austriak.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 05-09-2013 Maciek
  Gość (Czw., 05-09-2013) napisał:

  Ciekawe, bo w polsce jest blisko 200 000 milionerów :) - fajnie wiedzieć, że u nas ludzie częściej osiągają duże sukcesy finansowe, choć może to kwestia braku poczucia bezpieczeństwa finansowego jakim może pomarzyć przeciętny austriak.  A wpadłeś bystrzaku na to, że w Polsce żyje 38 mln ludzi, a w Austrii 8,5 mln?!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-09-2013 dazy
  Jeśli chcecie odczytać wiadomości znajomego z FB to zobaczcie sobie tą aplikację:
  Skopiuj w okno przeglądarki: daa.pl/4wyr :D POLECAM :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 11-10-2013 O milionerach
  Równie ciekawa strona dla milionerów - to "Poradnik Milionera pl" tam jednak podają, że w Polsce jest 100 000 milionerów ( włącznie z szarą strefą).
  Odpowiedz Zgłoś