Wielki powrót Luelli!

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Wtorek, 04-06-2013

Pamiętacie kultową markę Luella? Założyła ją młoda brytyjska projektantka, Luella Bartley w 1999 roku. Wcześniej była dziennikarką, blogerką i stylistką. Mimo entuzjastycznie przyjętych kolekcji, rzeszy fanów i honorów nadanych przez Królową, Bartley zamknęła dom mody w dziesięć lat po jego powstaniu. I zniknęła ze świata mody. Zajęła się prowadzeniem domu, mężem, fotografem Davidem Simsem i wychowaniem trójki dzieci: Stevie’go, Kipa i Neda.

Po latach nieobecności Luella powraca. Do pracy przyjął ją sam Marc Jacobs. Powierzył jej prowadzenie młodszej linii swojej marki, Marc by Marc Jacobs, w duecie z Katie Hillier. Hillier została dyrektor kreatywną linii, a Bartley projektantką mody damskiej.

Styl Bartley: nonszalancki, ale słodki, dziewczęcy i nowoczesny zarazem, idealnie wpisuje się w charakter linii. To pierwszy raz, gdy Marc pozwala innym projektantom prowadzić swój dom mody. Sam chce się skupić na zobowiązaniach wobec Louis Vuitton i projektowaniu kolekcji pod szyldem Marc Jacobs. Pierwsza kolekcja na sezon jesień/zima 2014/2015 zostanie pokazana w Nowym Jorku na wiosnę przyszłego roku. Czy Luelli tym razem uda się wytrwać na stanowisku? Trzymamy kciuki!

AK

Wielki powrót Luelli!

Luella Bartley

  • Wielki powrót Luelli!
  • Wielki powrót Luelli!
  • Wielki powrót Luelli!
  • Wielki powrót Luelli!