Wybory miss niczym konkurs klonów?

2 Komentarze
5 Zdjęć
Czwartek, 02-05-2013

Czy kandydatki do tytułu Miss Korei 2013 odwiedziły tego samego chirurga plastycznego? To jedno z pytań pojawiających się w związku z zestawieniem ze sobą zdjęć 20 startujących w konkursie pań. Internet obiegły jednak fotografie kandydatek nie do Miss Korei, a do Miss Daegu 2013. Pomyłka spowodowała, że wybory najpiękniejszej skrytykowano jako konkursy klonów.

Choć także Azjatom wszyscy biali wydają się podobni, krytyka wyborów najpiękniejszej Koreanki to nie efekt rasizmu. Podejrzenia wzbudziło bowiem coś innego. Gdyby oceniać startujące w wyborach miss dziewczyny jedynie po przerobionych zdjęciach, okazałoby się, że różnią się od swoich rodaczek przede wszystkim kształtem oczu. Są posiadaczkami okrągłych oczu, a więc w Korei Południowej – nienaturalnych.

Na uderzające podobieństwo kandydatek do tytułu Miss Daegu 2013 (mylnie utożsamiając je z wyborami Miss Korei 2013) zwrócił uwagę serwis Reddit. Stworzony z ich portretów gif pokazał, że wszystkie dziewczyny mają nie tylko okrągłe oczy, ale też jasną skórę i identyczny kształt nosa oraz podbródka. Niektórzy komentatorzy stwierdzili, że kandydatki nie są do siebie podobne, ale wręcz identyczne.

Gdy świat zarzucił kandydatkom do wyborów najpiękniejszej poddawanie się operacjom plastycznym i upodabnianie się do Europejek (tudzież Amerykanek), sprostowanie umieścił blog Kotaku . ak stwierdził, uderzające podobieństwo to nie zasługa operacji, a magii Photoshopa. Pokazał też, jak dziewczęta wyglądają naprawdę, a konkretniej – że wyglądają inaczej niż się wszystkim wydaje.

Przy okazji całego zamieszania zwrócono jednocześnie uwagę na to, że także w USA kandydatki do tytułu najpiękniejszej wyglądają jak klony. To jednak nie powstrzymało krytyki Korei Południowej, postrzeganej przez wypaczone pojmowanie ideału piękna i nałogowe poddawanie się operacjom plastycznym.

W Korei Południowej chirurga plastycznego odwiedza co piąta kobieta. Najczęściej decyduje się na zmianę kształtu oczu i plastykę nosa, chcąc upodobnić się do gwiazd Hollywood. W ostatnich pięciu latach w branży odnotowano dwukrotny wzrost dochodów.

Czytaj też: Gangnam Style podniosło apetyt na chirurgię plastyczną?
Czytaj też: Polacy rzadkimi pacjentami chirurgów plastycznych
Czytaj też: Nieudane operacje plastyczne. Winni chirurdzy czy pacjenci?

MM

Wybory miss niczym konkurs klonów?

Miss Daegu 2013

 • Wybory miss niczym konkurs klonów?
 • Wybory miss niczym konkurs klonów?
 • Wybory miss niczym konkurs klonów?
 • Wybory miss niczym konkurs klonów?
 • Wybory miss niczym konkurs klonów?
 • Pt., 03-05-2013 Kasia
  Na ostatnim zdjęciu dziewczyna w prawym dolnym rogu najładniejsza, jak dla mnie :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 11-05-2013 Gość
  na miniaturach może i podobne ale to nie wina operacji tylko PS i makijażu... wyraźną różnicę widać na "naturalnych" zdjęciach... Co do oczu to one nie robią robią "okrągłych" tylko podwójną powiekę, którą niektórzy mają naturalną
  Odpowiedz Zgłoś