Wygodne sprzątanie w tonie eko

2 Komentarze
7 Zdjęć
Niedziela, 01-01-2012

Ekspresowy tryb życia pozostawia niewiele czasu na refleksje, nie wspominając o czasie na tak prozaiczne czynności jak sprzątanie. Dlatego wszelkie urządzenia, które pozwalają oszczędzać (czas, siły, prąd, wodę czy chociażby miejsce) są w cenie. Nowością na rynku w tej dziedzinie jest Philips AquaTrio.

Doceniamy jego funkcjonalność – to niewielkie urządzenie jednocześnie odkurza cyklonicznie, myje i suszy twarde podłogi (m.in. drewniane, parkiety, podłogi laminowane, winylowe, ceramiczne, wykonane z naturalnego kamienia). Usuwa brud, plamy i rozlane płyny za jednym pociągnięciem. Cała jego tajemnica tkwi w szybkoobrotowych szczotkach (6700 obr./min) z mikrofibry.

Co więcej – nie trzeba go czyścić po każdym użyciu, gdyż dzieje się to samoistnie - wystarczy ustawić urządzenie na specjalnej podstawce do spłukiwania, wlać filiżankę wody z kranu i włączyć na kilka sekund. Urządzenie może działać z ciepłą bądź zimną wodą, z użyciem detergentów lub bez – wyposażono je w osobne zbiorniki na czystą i brudną wodę, a jednorazowe napełnienie zbiornika wystarcza do wyczyszczenia około 60 m kw.

Teraz porozmawiajmy o oszczędnościach, bo zapewne to wszystkich najbardziej interesuje. Producent podaje, że dzięki AquaTrio można zaoszczędzić 50% czasu i nakładu pracy, 50% energii, 70% wody – i brzmiałoby to bardzo obiecująco, gdyby nie cena, która ponad dwukrotnie przewyższa średnią cenę odkurzaczy dostępnych na rynku (w tym również piorących). Ale być może warto zaryzykować. Czekamy na Wasze opinie.

Cena: 2 039 zł. Do kupienia w autoryzowanych punktach sprzedaży.

http://www.philips.pl

AG