W ramach współpracy między Uniwersytetami Śląskim, (Instytut Sztuki - Cieszyn) i Ostrawskim zorganizowany został cykl warsztatów plakatowych pod hasłem CK Dizajnerzy.
Warsztaty odbywały się na Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie oraz na Uniwersytecie Ostrawskim. Głównym medium warsztatów był zawsze plakat, choć pojawiały się też multimedia. Plakat i język komunikacji wizualnej stał się pomostem, na którym spotkali się twórcy. Podczas rozmów pojawił się ogromny sentyment dla starego cesarsko-królewskiego porządku. Nie chodzi tu oczywiście o pozytywny stosunek do kwestii zaborczego zniewolenia. Sentyment do C. K. czasów odwołuje się nie tyle do zaborów, co pewnego, wielce przyjemnego stylu życia. Monarchia Franciszka Józefa zgromadziła w jednym państwie różne nacje, które żyły ze sobą we względnej zgodzie. Czas płynął wolniej, słowo "stres" nie istniało, ludzie lubili się spotykać, czynili to regularnie i hucznie. Większości problemów rozwiązywano tocząc bezkrwawe spory.
Nizio Gallery zaprasza na wernisaż wystawy plakatu z Czech "CK Dizajnerzy", która towarzyszy 21. Międzynarodowemu Biennale Plakatu organizowanemu przez Muzeum Plakatu w Wilanowie.
Wernisaż: 7 czerwca o godz. 14.00 w Nizio Gallery na Inżynierskiej 3 w Warszawie.
Wystawa potrwa do 5 lipca
MWW