Zapach od czy do mercedesa?

0 Komentarzy
4 Zdjęcia
Sobota, 13-04-2013

Choć dobieranie perfum do marki samochodu może wydawać się dość ekscentrycznym pomysłem, wcale nie tak trudno go zrealizować. Pod koniec tygodnia do perfumerii Douglas trafi pierwszy zapach damski sygnowany przez Mercedes Benz. Nie jest to jednak pierwsza marka samochodowa, która proponuje także zapachy. Wody sygnowane przez Porsche czy Jagura to znacznie mniejszy wydatek niż samochody tych marek.

Mercedes –Benz od lat sponsoruje ważne wydarzenia w świecie mody, np. Fashion Week w Nowym Jorku, Berlinie czy tygodnie mody w Paryżu i Mediolanie. Ale dzięki nowemu zapachowi będzie jeszcze bliżej kobiet.

Jak pachną perfumy Mercedesa? Absolutnie nie „samochodowo”, zapach można określić go jako pudrowy, ale świeży. Główną rolę grają tu kwiaty – fiołek i mimoza w duecie. Przewijają się w nich także nuty brzoskwini, białego piżma, wanilii. Jest kobiecy i nowoczesny. Kompozycja powstała na południu Francji, w słynnym Grasse, a jej autorem jest Michel Almairac, który otrzymał tytuł Perfumiarza Roku 2012.

A flakon? Tu znajdziemy więcej odniesień do auta – stabilny, o lekko zaokrąglonych kształtach, przyciąga wzrok, z lustrzanym połyskiem srebra i blaskiem metalu.

Za Mercedes –Benz Perfume wodę perfumowaną w sprayu 90 ml trzeba będzie zapłacić 383 zł (za 60 ml 293 zł, 30 ml 230 zł). 

A co z konkurencją? Porsche i Jaguar koncentrują się przede wszystkim na mężczyznach. Tym większe słowa uznania dla Mercedesa, za to, że swój pierwszy zapach dedukuje kobietom. Z zapachów Porsche popularny są The Essence i Titan – obie kompozycje mocne, energetyczne z cedrem, miętą i bazylią. Jaguar proponuje również klasyczne, męskie zapachy, ale w serii Fresh jest „bliźniacza” woda dla kobiet. To kompozycje wodno-drzewno-piżmowe.

DG

Zapach od czy do mercedesa?

Zapach od czy do mercedesa

  • Zapach od czy do mercedesa?
  • Zapach od czy do mercedesa?
  • Zapach od czy do mercedesa?
  • Zapach od czy do mercedesa?