Zapachowa mapa Nowego Jorku

3 Komentarze
6 Zdjęć
Czwartek, 12-04-2012

Miasta to nie tylko miejsca, architektura, ludzie i pogoda. To również, a może przede wszystkim zapachy. Każde miasto ma swoją specyficzną mieszankę zapachową, która tworzy jego niepowtarzalny klimat. Nie raz pewnie zdarzało wam się poczuć pewien aromat w powietrzu, który natychmiast wywoływał jakieś wspomnienie lub przeżycie z którym był związany.

Z takiego właśnie założenia wyszła była concierge hotelowa, Amber Jones, tworząc  Zapachową Mapę Nowego Jorku. Lata spędzone w tym mieście, ale i doświadczenia z klientami, którym nieustannie doradzała i wyszukiwała odpowiednie miejsca na kawę, kolację, bagietkę dały Jej wiedzę, którą postanowiła się podzielić.

“New York, Phew York” nie tylko opisuje miejsca i ich specyficzne zapachy, ale faktycznie pachnie. Wystarczy potrzeć kartkę palcem w odpowiednim miejscu i już można poczuć się jak w Nowym Jorku. I mimo, że książka została wydana jako publikacja dla dzieci (w wieku 5-8 lat) to znajduje swoich amatorów również wśród starszych czytelników.

Książka kosztuje $34 i można ją zamówić przez Internet:
http://www.scentsationalbooks.com

AWP