Zegarek z kolekcji LUC Chopard

Tagi: zegarki, Chopard
6 Komentarzy
1 Zdjęcie
Środa, 11-10-2006

Zegarek z kolekcji LUC ChopardGdy Louis-Ulysse Chopard zakładał własny warsztat zegarmistrzowski w roku 1860 roku na frontowej stronie budynku w którym mieścił się warsztat umieścił swoje inicjały: "L.U.C." W hołdzie swemu założycielowi, Chopard stworzył zegarek z automatycznym naciągiem. Mechanizm ten nazwano inicjałami założyciela firmy.

Zegarki z mechanizmem L.U.C. posiadają między innymi precyzyjną regulację w kształcie łabędziej szyi, mikro rotor planetarny, obok podstawowej funkcji - naciągu - stanowiący swego rodzaju dekorację oraz umożliwiający wgląd do całego mechanizmu zegarka, podwójną obudowę sprężyny pozwalającą uzyskać 70-godzinną rezerwę chodu oraz ręcznie wykonaną sprężynę włosową typu Brequet.

Koperta zegarka z tej kolekcji została wykonana z 18-karatowego, białego złota i ozdobiona 60 brylantami. Zegarek ma trwałe, szafirowe szkło, sekundnik i datownik. Jest wodoszczelny do 30 metrów. Limitowany do 1 860 sztuk. Dostępny również z kopertą z 18-karatowego żółtego złota.

Cena: 48 100 zł, do kupienia w salonie Ornament na ul. Puławskiej 10 w Warszawie, tel: 0-22  849 58 18, e-mail: info@zegarki.info.pl

www.ornament.waw.pl

MT

 • Śr., 11-10-2006 Brygadier
  piękny zegarek i jaki ekskluzywny! ale ta cena troszke wygórowana jak dla mnie... ale warto byłoby go kupić... zegarek to jedyna bizuteria jaką dojrzały facet powinien nosić.. anie złote łańcuchy i sygnety(takie to żałosne)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-10-2006 gość
  Brygadier (Środa, 11-10-2006) napisał:  zegarek to jedyna bizuteria jaką dojrzały facet powinien nosić.. anie złote łańcuchy i sygnety(takie to żałosne)  Całkowicie się zgadzam. Dlatego męskie zegarki powinny być o wiele bardziej gustowne niż kobiece, a ten tutaj do takich się zalicza. Jest prosty, ale ekskluzywny, użytkowy, ale piękny.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-10-2006 cibor
  chciałem tylko powiedzieć, że ornament już nie mieści się przy puławskiej...od jakiś dwóch miesięcy. z tego co mówił właściciel w tym miejscu nie było klientów...
  więc warto sprawdzić informacje:)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-10-2006 gość
  Ornament się przenosi i zmienia nazwę. Będzie się mieścił w Złotych Tarasach i zwał "Od czasu Do czasu".
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-10-2006 koneser
  według mnie ten zegarek jest jednym z najlepszych. tak jak lubie skromny, ale bardzo elegancki.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 05-11-2006 DeReK
  Biorąc pod uwagę mechanizmy jakie w nim zastosowano, materiały z jakich został wykonany, ilość sztuk i wygląd to uważam że cena całkowicie o.k. i jeżeli kogoś stać (a w to nie wątpię) to nich kupi, opłaca się.
  Odpowiedz Zgłoś