Zmowy cenowe w Internecie

11 Komentarzy
1 Zdjęcie
Poniedziałek, 26-07-2010

Zmowy cenowe w Internecie

O zmowach cenowych w Internecie zaczęło być ostatnio głośno. Praktyki narzucania cen przez producentów i dystrybutorów są poważnym problemem rodzimych e-sklepów. Ceny w sklepach internetowych mogłyby być o wiele niższe, gdyby nie presja wywierana przez producentów. Uatrakcyjnianie oferty przez sprzedawców często kończy się kłopotami z dostawą, brakiem rabatów i zarzutami ze strony sklepów tradycyjnych. Nielegalne zmowy cenowe stają się powoli normą.

Narzucanie cen dotyczy ogromnej ilości towarów: laptopów, telewizorów, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych, sprzętu AGD, kosmetyków. Za wszystko płacimy zwykle więcej niż powinniśmy.

Przeciwko nielegalnym zmowom wystąpił serwis internetowy Geloo.pl, który umożliwia zakup towarów poniżej cen sugerowanych przez producentów. Wspierana przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego platforma Geloo.pl do współpracy zaprasza wszystkich chętnych sprzedawców, oferując im nowy i wolny od zmów kanał dystrybucji. System jest prosty: im więcej osób odwiedza stronę i interesuje się konkretnym produktem, tym cena produktu staje się atrakcyjniejsza. Serwis jest młody, ale już pozwolił zaoszczędzić klientom ponad 50 000 zł (nawigacja samochodowa 43% taniej, perfumy 61% taniej, telewizor 25% taniej).

http://www.geloo.pl/index.html

artykuł sponsorowany

 • Pn., 26-07-2010 gość
  Dokończ przysłowie : Człowiek człowiekowi wilkiem, a:
  1) kiwi kiwi kiwi
  2) zombie zombie zombie
  3) yeti yeti yeti
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  Pewnie że może być taniej bo nie mają magazynu i zamawiają pod klienta co jest nie legalne bo sprzedając coś musisz to mieć przyjęte. To nie są sklepy tylko oferty a dodatkowo oszuści.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  Sponsorowany tzn lux lux umieścił to co dostał od nich więc to taka prawda jak ta że po weekendzie mięso jest świeże w sklepie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  Niestety to prawda. Sama się o tym niedawno przekonałam. Pracuję w branży związanej z częściami samochodowymi i na własne oczy i uszy zobaczyłam, jak producent wymusza, aby sprzedawać drożej. Zagroził odebraniem rabatów i dostawą towarów. Sprzedawca nie ma wyboru. Za to, że sprzedawał taniej, narobił sobiej problemów. A wyjścia innnego nie ma, jak zgodzić się, bo inaczej w ogóle nie mógłby sprzedawać towaru. Oczywiście nie będę pisać, jak szybko sprzedaż spadła :-/
  gość (Poniedziałek, 26-07-2010) napisał:  Sponsorowany tzn lux lux umieścił to co dostał od nich więc to taka prawda jak ta że po weekendzie mięso jest świeże w sklepie.

  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  A to ci dopiero... Tylko szkoda, że nie ma ani słowa, że w serwisie trzeba wykupić tzw. KLIKI żeby w ogóle zobaczyć cenę. Powodzenia w zakupach!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  Oczywiście że w internecie mogą pozwolić sobie na dużo niższe ceny , nie wynajmują lokalu, nie mają pracowników ani nic na stanie tylko zamawiają pod klienta. A artykuł sponsorowany jak nic.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  Ale pierdoły. Porównywarki są temu przeciwne, bo inaczej nie będą mieli racji bytu. A sklepy internetowe to mają dopłacać? To, że producent nie pozwala schodzić poniżej pewnej ceny to nie zmowa cenowa!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  Barany, za nim zaczniecie pisać takie głupoty to nauczcie sie, co to jest zmowa cenowa!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  co ty za bzdury piszesz, przeciez sam serwis nie wystawia produktow tylko inne sklepy co wyraznie widac! to cos w stylu platformy sklepowej pewnie maja ze sklepami jakies specjalne umowy...ale zanim cos napiszesz to troche temat ogarnij co do serwisu sie zarejestrowałam i mecze regulamin bo jakos jeszcze nie jestem przekonana ale 3 kliki mam za darmo wiec w sumie sprawdzic nie zaszkodzi;)
  gość (Poniedziałek, 26-07-2010) napisał:  Pewnie że może być taniej bo nie mają magazynu i zamawiają pod klienta co jest nie legalne bo sprzedając coś musisz to mieć przyjęte. To nie są sklepy tylko oferty a dodatkowo oszuści.

  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 26-07-2010 gość
  bylam na tej stronie i ceny sa takie jak wszedzie, chocby takich ipodow nano.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2