Zostań obszarnikiem

3 Komentarze
0 Zdjęć
Czwartek, 06-07-2006

Ostatnio głośno w mediach o inwestycjach niektórych polityków w grunty rolne. Zresztą inwestują nie tylko politycy. Jak podała Gazeta Wyborcza, na Mazurach łatwiej ostatnio o rolnika z Warszawy, niż o miejscowego.

Za hektar ziemi rolnej (im gorszej kategorii, tym lepiej, bo niewiele trzeba przy niej robić) zapłacimy 5 000 -10 000 zł. (ceny nieużytków ostatnio idą w górę), ale później możemy ubiegać się o dopłaty unijne w wysokości około 500 zł rocznie od hektara. Inwestycja na pewno bije lokatę bankową, a cena naszej ziemi również nie powinna raczej spaść.

Nie ma co się wstydzić bycia rolnikiem - jednym z większych beneficjentów europejskiej polityki rolnej jest w końcu sam książę Monako Albert. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skopiować jego pomysł na biznes - oczywiście w odpowiednio mniejszej skali. Warto poszukać przetargów gminnych:

www.przetargi.org.pl

MW

 • Niedz., 09-07-2006 Małorolny
  zobacz www.rancho.medlux.pl
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 17-09-2006 gość
  rzyczę każdemu obszarnikowi szczęścia mam kilka ha ale niebiorę żadnych dopłat dla mnie jest to jałmużna dla rolników twożąca kontrowersje społeczne
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 01-07-2010 gość
  Życzę powodzenia - to nie takie proste... Najpierw apeluję do zdrowego rozsądku i sprawdzenie wszystkich kruczków prawnych oraz obowiązków jakie się z tym wiążą :)
  Odpowiedz Zgłoś