10 porad jak zaplanować idealne świąteczne przyjęcie

2 Komentarze
11 Zdjęć
Sobota, 15-12-2012

Świąteczne lub sylwestrowe party ze znajomymi to duże wyzwanie dla gospodarzy imprezy, którzy są odpowiedzialni nie tylko za menu, ale przede wszystkim za  stworzenie odpowiedniej atmosfery przyjęcia. Dzięki kilku prostym zasadom uda nam się uniknąć wpadek przed i w trakcie organizowanych przez nas spotkań. 

Nie daj się zwariować przygotowaniami do imprezy. Pamiętaj, by przed przybyciem gości wziąć relaksujący prysznic, zainwestować w odpowiednią kreację i przede wszystkim mieć dobry nastrój, bo to klucz sukcesu każdej imprezy. Staraj się zaplanować bardziej skomplikowane i czasochłonne potrawy wcześniej, a tuż przed przyjęciem zająć się drobnymi przekąskami i napojami.

Decydując się na party bez nakryć przy stole, pamiętajmy o przygotowaniu odpowiedniego menu. Zamiast wielkich mięsnych potraw zaserwujmy takie „na jeden kęs”, podzielone na porcje, z którymi bez problemu poradzą sobie nasi goście.

Nie staraj się być barmanem. Najlepiej dać gościom odrobinę swobody i pozwolić im na kreatywność. Wybierz jeden rodzaj świątecznego koktajlu (na przykład bożonarodzeniowe Mojito) i udostępnij składniki do samodzielnego skomponowania drinka.

Wiadomo, że alkohol to jeden z tych elementów przyjęcia, które sprzyjają dobrej atmosferze. Zwróć jednak uwagę również na gości, którzy nie piją mocniejszych trunków. Zawsze należy mieć przygotowany specjalny zestaw, w którym znajdą się woda, soki czy też inne gazowane i niegazowane napoje.

Pamiętaj,  że warto mieć w zanadrzu dodatkowe talerze, szklanki i kieliszki. Przy dużej ilości dań, przekąsek i napojów jest to po prostu bardziej praktyczne i komfortowe. Goście mają poczucie większej swobody i mogą próbować różnorodnych dań bez obawy o pomieszanie smaków.

Odpowiednie rozmieszczenie stołów z jedzeniem i piciem to jeden z kluczowych elementów udanego przyjęcia. Chodzi o to, aby zapewnić łatwy dostęp do bufetu i wymiany talerzy. Jeżeli tylko możemy pozwolić siebie na więcej przestrzeni, warto zastanowić się nad rozdzieleniem stołów z winem i innymi alkoholowymi trunkami.

Przyjęcie w gronie znajomych to czas, kiedy chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Prezentujemy świetny wystrój, oryginalną zastawę i ciekawe potrawy, które są jednym z najważniejszych elementów imprezy. By jednak uchronić się od jedzeniowej wpadki, serwujmy tylko te dania, które znamy i wiemy, że będą odpowiadały kulinarnym gustom naszych gości.

Zwróć uwagę na tych znajomych, którzy są na diecie lub są wegetarianami. Postaw na różnorodność dań i przekąsek. Lekkie dania z ryb i białego mięsa, warzywa i owoce z pewnością znajdą swoich wielbicieli, a ty wykażesz się gościnnością i dbałością o każdego gościa.

Chociaż świece są idealnym elementem świątecznej dekoracji, to trzeba zwrócić uwagę na ich rozlokowanie. Pamiętajmy, by nie stawiać ich  tuż obok jedzenia, bo to grozi poparzeniem gości. Zapachowe świece także trzymajmy z dala od stołów. Woń jedzenia zmieszana z relaksującą nutą sosnowego lasu nie wszystkim może przypaść do gustu. 

Rozbity ulubiony talerz? Kryształowy kieliszek? To nauczka na przyszłość. Wszystkie cenne przedmioty na czas imprezy warto schować w szafkach. By nie płakać nad rozlanym czerwonym winem, lepiej wykorzystać obrusy z materiałów, z których łatwo usunąć plamy.

MB

  • Sob., 15-12-2012 kika
    do tych 10 porad dodac należy cudowność rozmów prowadzonych przez uczestników przyjęcia. Są tematy, które poróżniają, są tematy, które bawią, są wreszcie tematy, które pozostają w pamięci na długo i potrafią zmienić melodykę życia, czyniąc ją głęboką. Jeśli zaproponujecie zastanowienie się nad pytaniem: co jest celem życia i jak on jest dla nas ważny, macie gwarancję, że nie pozostnie pustka po czymś, co minęło bezpowrotnie.
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pn., 17-12-2012 ulka
    Komu się chce gadać, wszyscy mowia jezykiem sms-ów.
    Odpowiedz Zgłoś