10 rzeczy, które robią eksżony

37 Komentarzy
4 Zdjęcia
Piątek, 07-09-2012

Żona, która usłyszy, że czeka ją rozwód, czyli kobieta porzucona to postać o tyle tragiczna co niebezpieczna. Eksżona to niezależnie od przyczyny rozwodu kobieta nieprzewidywalna. Poniżej przedstawiamy próbę zebrania najbardziej prawdopodobnych zachowań, jakie z jej strony czekają rozwodzących się panów. Nie twierdzimy, że każda kobieta pasuje do poniższej listy, ale wiele z pewnością tak.

Oto lista dziesięciu najczęściej spotykanych zachowań charakteryzujących porzucaną małżonkę:


1. Zniszczy, potnie, spali wszystkie wasze wspólne zdjęcia. Co więcej, te pocięte porozrzuca w widocznych miejscach, by pokazać (gdybyś sam nie zauważył), że jest na ciebie wściekła i cierpi.
2. Opowie przyjaciółkom i koleżankom o seksie z tobą. Nie miej złudzeń – w opowieści nie znajdą się żadne superlatywy – chyba, że dotyczące nowego partnera. Padną za to na pewno słowa: mały, rzadko, nudno, beznamiętnie itp.
3. Wielokrotnie powie Ci kim jesteś i jak bardzo zmarnowałeś Jej życie. Będzie do tego doskonale przygotowana. Spisała wszystkie twoje przewinienia, przywary, najgorsze cechy charakteru, przeanalizowała cierpienie jakie jej sprawiłeś. Zna to na pamięć i będzie chciała byś tego wysłuchał. Kilka razy. Bądź pewny, że po każdej takiej rozmowie zakończonej łzami będziesz czuł się paskudnie źle.
4. Zasypie Cię masą trudnych pytań o powody, o kochankę, o przeszłość, o obietnice, o twoje zasady, o zaufanie i inne potrzebne do wzmocnienia twojego poczucia winy powody.
5. Wpadnie w depresję, schudnie lub niesamowicie przytyje, za co winą obarczony zostaniesz Ty. Przez Jej rodzinę, przyjaciółki i koleżanki z pracy.
6. Jeżeli byłeś mężem luksusowym, zadba by część luksusu zachować przy sobie. Jeżeli nawet wydawała się dotychczas mało przedsiębiorcza, w obliczu rozwodu stanie się skrupulatnym księgowym i przebiegłą bizneswoman. Jeżeli sama dobrze zarabia i uchodzi za kobietę luksusową również rozegra sprawę tak, byś czuł się winny nie dzieląc się z nią swoim majątkiem.
7. Będzie Cię szantażowała emocjonalnie, pisząc maile, smsy lub dzwoniąc i prosząc o pomoc w jakiejś codziennej sprawie.
8. Kiedy przejdzie Jej depresja – przefarbuje włosy, zmieni fryzurę, kupi nowe szpilki i czerwoną pomadkę. Przebiegle zaplanuje wszystko tak, byś przypadkiem, gdzieś ją zaboaczył lub wpadł na nią w restauracji.
9. Jeżeli macie dzieci, nie odda Ci ich. Ale o tym zapewne wiesz.
10. Jeżeli jest zdolna – napisze o waszym rozwodzie i swoich perypetiach książkę biorąc przykład z Grocholi lub Elizabeth Gilbert.

Oczywiście nie każda kobieta wypełni wszystkie 10 punktów z listy. I bardzo dobrze. Podobnie jak rola eksmęża, tak i rola eksżony jest wyjątkowo nieprzyjemna. Wszystkim paniom życzymy, by jak najszybciej znalazły kolejną miłość życia i zapomniały o przeszłości.

AWP

 • Pt., 07-09-2012 Gość
  gratuluje, siegneliscie poziomu Jerry'ego Springera
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-09-2012 Gość
  Gość (Pt., 07-09-2012) napisał:

  gratuluje, siegneliscie poziomu Jerry'ego Springera

  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-09-2012 NIeporzucona
  Przecież takie jest życie tak było i bedzie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-09-2012 Gość
  mój ex-mąż był dokładnie taki :)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-09-2012 Gość
  z tą książką to przesadziliście
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-09-2012 gość
  takie rzeczy robią nie tylko eksżony ale i eksmężowie - każdy porzucony człowiek
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-09-2012 ann 27
  tak postępują kobiety, była żona mojego partnera otrzymała pieniądze po rozwodzie i szaleje, wydzwania z byle problemem do niego i prosi swoje dzieci by dowiedziały się czegoś na mój temat, więc do powyższej listy dopisałabym punkt o wykorzystywaniu dzieci, manipulowaniu i wprowadzanie ich w poczucie winy, by za bardzo nie kochały tatusia.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 08-09-2012 monna
  podpisuje sie pod tym tekstem takie jestesmy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 08-09-2012 Gość
  tak...takie jesteśmy.To metody,które niby mają poskutkować by facet do Nas wrócił.Jednak nie myślimy wtedy zbyt świadomie.Na ten temat można wiele;faceci są podobni.Fakt nie wszystkie skrzywdzone osoby tak reagują.Chcemy sobie też w ten sposób ulżyć w cierpieniu.Chcemy by On/Ona czuł/a nasz ból.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 08-09-2012 Gość
  Gość (Pt., 07-09-2012) napisał:

  ann 27 (Pt., 07-09-2012) napisał:

  tak postępują kobiety, była żona mojego partnera otrzymała pieniądze po rozwodzie i szaleje, wydzwania z byle problemem do niego i prosi swoje dzieci by dowiedziały się czegoś na mój temat, więc do powyższej listy dopisałabym punkt o wykorzystywaniu dzieci, manipulowaniu i wprowadzanie ich w poczucie winy, by za bardzo nie kochały tatusia.  pinda odbijajaca mezow nie ma glosu!!!


  męża się nie odbija - to nie piłka :):)
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4