2013 - optymistyczny rok dla świata luksusu

1 Komentarz
8 Zdjęć
Niedziela, 06-01-2013

Choć rekordowe wzrosty dochodów na rynku dóbr luksusowych mamy już za sobą, eksperci są zdania, że właśnie rozpoczęty rok 2013 będzie dla tej branży optymistyczny.

Mimo iż spowolnienie gospodarcze i trudności ekonomiczne z jakimi boryka się świat są aktualnie w czołówce międzynarodowych wiadomości, giganty pokroju LVMH czy PPR będą mieć się dobrze

Agencja ratingowa Standard & Poor’s dość optymistycznie przedstawia najbliższe 12 miesięcy w branży luksusowej. I choć na dwucyfrowe, nawet ponad 20-procentowe wzrosty dochodów, którymi najbardziej ekskluzywni producenci towarów z najwyższej półki mogli pochwalić się w roku 2011, nie ma już co liczyć, stabilne i przewidywalne jednocyfrowe wzrosty są właściwie pewne i prawdopodobnie najwyższe w całym sektorze dóbr konsumpcyjnych. 

Analitycy podkreślają, że branża luksusowa szczególnie dobrze radzi się z kryzysem i umiejętnie funkcjonuje w trudnych ekonomicznie czasach. Dokładnie kontrolowany rozwój, systematyczne wzrosty cen i precyzyjna analiza rynków, na których towary i usługi luksusowe maja się szczególnie dobrze, procentują i dają pozytywne efekty. 

AW

  • Niedz., 06-01-2013 Gość
    u nas luksusem jest adidas i tak trzymac !
    Odpowiedz Zgłoś