46 tysięcy dolarów alimentów miesięcznie

2 Komentarze
42 Zdjęcia
Środa, 09-05-2012

Jakich alimentów może oczekiwać matka, którą zamożny mężczyzna zostawił samą z dzieckiem? Linda Evangelista udowadnia, że suma może być całkiem konkretna i jest gotowa o nią walczyć w sądzie. W roli zamożnego ojca występuje Francois-Henri Pinault, francuski biznesmen, aktualnie mąż Salmy Hayek, szef holdingu PPR, który skupia takie marki jak Gucci, Yves Saint Laurent, Bottega Veneta, Alexander McQueen, Balenciaga, Stella McCartney, Sergio Rossi.

To był krótki i przelotny związek. Jego owocem jest chłopiec, którego wychowuje Linda Evangelista. Do zeszłego roku modelka nie obnosiła się publicznie z nazwiskiem ojca swojego dziecka. Sytuację zmienił proces, który z lekkim zażenowaniem obserwują media.

Piękna, 46-letnia mama uznała, że samotne wychowywanie dziecka to kosztowna sprawa i zażądała w sądzie 46 tysięcy dolarów alimentów miesięcznie. Ponoć faktycznie tyle pochłaniają miesięczne wydatki związane z synkiem. Ochroniarze, nianie i wakacje sporo kosztują. Zwłaszcza, że Evangelista do skromnych nie należy (modelka zasłynęła zdaniem o takich jak ona supermodelkach, które „nie budzą się za mniej niż 10 000 dolarów za dzień”). Do tego dochodzi świadomość, że lata sławy są już przeszłością i o lukratywne kontrakty w tym wieku coraz trudniej.

Prawnicy Pinault uznali kwotę za niedorzeczność i nie zamierzają przystać na warunki matki dziecka. Sam Pinault przyznał, że kilka lat temu zaoferował, że będzie płacić na utrzymanie synka. Evangelista nie odpowiedziała wtedy na propozycję, w związku z czym biznesmen uznał, że piękna mama nie potrzebuje jego wsparcia.

Wygląda na to, że nowojorski sąd rodzinny czeka solidna i medialna przeprawa.

AW