5 nieruchomości w Krakowie

22 Komentarze
8 Zdjęć
Piątek, 29-06-2007

5 nieruchomości w Krakowie

Ceny mieszkań we wszystkich dużych miastach polskich (z wyjątkiem Gdańska) znów poszły w górę. Według raportu OFERTY.NET powodem jest zamożna klientela, której wciąż przybywa. Ponad 3% wzrost cen zanotowano w maju w Krakowie. m2 waha się tu średnio od 7 968 do 8 462 zł.

5 nieruchomości w Krakowie

Ceny mieszkań w starym budownictwie stabilizują się. Zakup własnego M w dobrze usytuowanej i odremontowanej kamienicy na Starym Mieście to pewność zysku. Stąd blisko i do klimatycznych knajpek, i do zabytków, nie trzeba więc martwić się o brak chętnych na wynajem turystów. Jednak za taką lokalizację trzeba słono zapłacić. 120 m2 w stylowej kamienicy na Starym Mieście to wydatek rzędu 1 475 000 zł. Trzypokojowe mieszkanie zostało wyremontowane, między innymi zaprojektowano nową stolarkę, zrekonstruowano drewniane drzwi wejściowe i założono alarm. Kamienica z 1900 roku oddzielona jest od głównej ulicy zakrzewionym skwerem. Wszędzie blisko i wyjątkowo cicho jak na centrum.

5 nieruchomości w Krakowie

Im dalej od serca Krakowa, tym taniej. W Śródmieściu mieszkanie na ostatnim piętrze o powierzchni 59,6 m2 kosztuje 510 000 zł. Składa się z dwóch pokoi: bardzo jasnego salonu i sypialni, która mieści się na antresoli (17 m2). W przedpokoju znajduje się duża szafa wnękowa i drzwi antywłamaniowe. Mieszkanie ogrzewane jest elektrycznie i podłogowo. Kameralny blok z 2000 roku zamieszkują tylko 4 rodziny. To miejsce dla osób poszukujących ciszy i spokoju, w otoczeniu zieleni.

5 nieruchomości w Krakowie

5 nieruchomości w Krakowie

O ile nie ma sensu kupować mieszkań z wielkiej płyty, bo ich ceny spadają, o tyle warto zainwestować w nowe budownictwo. Na powstającym osiedlu Bocianie Gniazdo można jeszcze kupić dwupokojowe mieszkanie (47,1 m2) w stanie surowym za 292 000 zł. Budynek będzie oddany do użytku w IV kwartale 2008 roku. Dodatkowo można dokupić miejsce parkingowe w garażu podziemnym za 20 000 zł.

5 nieruchomości w Krakowie

5 nieruchomości w Krakowie

Jeśli poszukujecie czegoś większego, w tej samej dzielnicy Krowodrza za 91 m2 właściciele żądają 950 000 zł. To dużo zważywszy, że to parter. Atutem czteropokojowego mieszkania jest jednak duży, jasny salon wyłożony szwedzkimi panelami. Poza tym: ogrzewanie podłogowe, drzwi i rolety antywłamaniowe. To spokojne i zadbane osiedle położone w cichej okolicy z parkingiem tylko dla mieszkańców.

5 nieruchomości w Krakowie

W Krakowie można znaleźć ciekawe lokum także w budownictwie szeregowym. W dzielnicy Podgórze za trzykondygnacyjny segment o powierzchni 270 m2 trzeba zapłacić 1 100 000 zł. W cenie zabudowa kuchni ze zmywarką, piekarnikiem, płytą ceramiczną, lodówką i okapem. Jest garderoba. W całym domu, a także w garażu ogrzewanie podłogowe. Na ładnie zagospodarowanej działce (423 m2) jest garaż, automatyczna brama wjazdowa i zadbany ogródek. W domu szeregowym nie sposób ukryć się przed sąsiadami. Na szczęście ten otoczony jest zielenią.

Stare Miasto

Śródmieście 

Bocianie Gniazdo

Krowodrza

Podgórze

MT

1 2 3