8 fascynujących muzeów poświęconych jedzeniu

0 Komentarzy
Czwartek, 13-06-2013

Muzeum poświęcone jedzeniu to osobliwe miejsca, które powinni odwiedzać nie tylko kulinarni smakosze. Potrawy, czy też produkty spożywcze, będące wizytówką miejscowości czasami nawet kraju, mają wielkie znaczenie dla kultury i życia społeczności a muzeum daje okazje do spotkań i przede wszystkim jest promocją miasta czy regionu.   

Oto 8 najciekawszych miejsc na świecie, w których nie tylko poznacie ciekawy smak jedzenia, ale i niesamowite historie z nim związane.

Poprzednie Zdjęcie 1/9 Następne

Muzeum mielonki Spam (The Spam Muzeum), USA

Muzeum mielonki Spam (The Spam Muzeum), USA

Spam to nazwa mielonki konserwowej, która została stworzona w 1937 roku w Austin w Minnesocie (znanej potocznie Spam Town). Skąd taka popularność zmiksowanej szynki i łopatki wieprzowej z przyprawami, zamkniętej w metalowej puszce? A stąd, że podczas II wojny światowej było to jedyne dostępne mięso eksportowane za ocean, którym zajadali się Brytyjczycy.

Muzeum zajmuje ponad 1 500 metrów kwadratowych wypełnionych produktami Spam. Jeżeli potrzebujemy pomocy zawsze warto zapytać „Spambassadora”, który oprowadzi i opowie o muzeum. Oczywiście w sklepie z pamiątkami, możecie kupić dużo „mielonkowych” upominków.