8 milionów euro kary dla LVMH

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Środa, 03-07-2013

Batalia LVMH kontra Hermes trwa. W kolejnym etapie starć dwóch luksusowych gigantów stanowisko zajął francuski Urząd Nadzoru Rynków Finansowych (AMF), który na LVMH nałożył grzywnę w wysokości 8 milionów euro.

Francuskie władze uznały, że koncern zarządzany przez Bernarda Arnault złamał prawo nie informując rynku o zwiększaniu ilości akcji domu mody Hermes oraz ukrywając planowane i przeprowadzone transakcje. 

Konflikt trwa już trzy lata, od momentu, gdy pod koniec 2010 roku na jaw wyszło, że LVMH posiada udziały w firmie Hermes. Spór narastał w kolejnych latach za sprawą Bernarda Arnault, który nie tylko nie zamierzał odsprzedać akcji, jak życzyła sobie tego rodzina Hermes, ale w tajemnicy, za pomocą zagranicznych spółek zależnych, powiększał swoje udziały, by dziś mieć ich 22,3 procent. Przedstawiciele Hermes złożyli pozew, oskarżając LVMH o próbę wrogiego przejęcia marki i żądając sprzedaży akcji. 

Bernarda Arnault zapowiada odwołanie od decyzji AMF i wzywa do unieważnienia wyroku, który – jego zdaniem – został wydany nieobiektywnie i pod naciskiem ostrej kampanii medialnej prowadzonej w ostatnich miesiącach przeciwko LVMH przez Hermes. „Decyzja i kwota nałożonej kary są w tym przypadku całkowicie nieuzasadnione” – tak postanowienia urzędu podsumował Arnault. Przedstawiciele domu mody Hermes, jak na razie, nie skomentowali wyroku. 

AW

8 milionów euro kary dla LVMH

Bernard Arnault

 • 8 milionów euro kary dla LVMH
 • 8 milionów euro kary dla LVMH
 • 8 milionów euro kary dla LVMH
 • 8 milionów euro kary dla LVMH
 • Śr., 03-07-2013 No tak
  Hermes to nieliczna taka marka, najprawdziwszy luksus. Jesli Arnault przejmie Hermesa to bedziemy mieli drugiego Vuittona...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 03-07-2013 Gość
  no cóż znowu nasz umysł tego nie ogarnia!!i tak naprawdę mamy tyle do powiedzenia i my i prawo gdzie w ruch idą WIELKIE pieniądze
  Odpowiedz Zgłoś