AGD, czyli mali i więksi pomocnicy (przegląd nowości)

3 Komentarze
0 Zdjęć
Czwartek, 26-04-2012

Współczesne AGD to sprzęty, o których nie śniło się naszym babkom. Wiele z nic naprawdę ułatwia życie, inne są tylko reakcją na krótki trend i chwilową fanaberią pani/pana domu, ale warto próbować, bo nigdy nie wiadomo, gdzie można znaleźć przysłowiową perełkę i rozbudzić w sobie nowe… hobby.

Sokowirówka J-45 MPM (Cena: 300 zł)
Wszyscy zwariowali na punkcie diet, ale najbardziej racjonalna teoria mówi o 5 posiłkach dziennie, wśród których powinna znaleźć się także szklanka świeżego soku, a nie ma nic lepszego i zdrowszego niż świeży, własnoręcznie wyciśnięty sok warzywny według ulubionej receptury. Z taką sokowirówką 1 litr soku z całych owoców i warzyw otrzymasz zaledwie w 1 minutę!Waga kuchenna elektryczna MWK-01 MPM (cena: 57 zł)
Przyda się oczywiście nie tylko do liczenia kalorii, ale pomoże podczas własnoręcznego przygotowywania domowych wypieków. Wygodną funkcją jest przeliczanie gramów na uncje, co ułatwi korzystanie z „zagranicznych” przepisów. Maksymalne obciążenie to 5 kg.
http://www.mpm.plOdkurzacz Rowenta Silence Force Extreme (Cena: 999 zł)
Odkurzanie może byłoby nawet relaksujące, gdyby nie dźwięk wydobywający się z odkurzacza, stąd usilne próby stworzenia urządzenia jak najcichszego. Na dzień dzisiejszy prawdopodobnie najcichszym jest właśnie ten, z usprawnionym przepływem powietrza przy zachowaniu maksymalnej efektywności zbierania kurzu.
http://www.rowenta.plPralka Mastercook Water Saver (Cena: 1699 zł)
Oszczędzanie wody to z jednej strony problem ekologiczny, a z drugiej ekonomiczny. Sprostać mu może ta pralka, która pozwala zaoszczędzić 2 000 litrów wody w ciągu roku, czyli ilość wystarczającą do tego, by zmywarka przez 12 miesięcy pracowała bez pobrania kropli wody!   W porównaniu z tradycyjnymi pralkami o załadunku 6 kg w A klasie, pralka Water Saver pozwala zużyć aż 20% mniej wody oraz 30% mniej energii elektrycznej.
http://www.mastercook.plCandy, czyli sprzęty łatwe do czyszczenia
Urządzenia domowe też czasem potrzebują czyszczenia, przy wyborze nowego warto zwrócić uwagę właśnie na drobiazgi pozwalające utrzymać czystość i higienę, a przy tym przedłużyć życie sprzętowi. W lodówce nieocenione będą wyjmowane uszczelki, w zmywarce – program autoczyszczenia, odkurzacze z łatwymi do czyszczenia filtrami HEPA i końcówkami z jonami srebra, czy filtry w okapie, które da się umyć.
http://www.candy.pl

AG