Agent do zadań specjalnych, czyli jak wykurzyć kuny z ogródka

4 Komentarze
3 Zdjęcia
Sobota, 28-04-2012

Concierge to współczesny James Bond – nie ma dla niego rzeczy niemożliwych do zrealizowania. Jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Pomoże spełnić marzenia, wyręczy w codziennych obowiązkach, zorganizuje przyjęcie. Wachlarz jego usług i możliwości jest prawie nieograniczony. Wszystko zależy od zasobności naszego portfela.

W średniowieczu odpowiadał za utrzymywanie palących się świec w zamkach, dbanie o przybyłych i spełnianie ich zachcianek. Kiedy, razem z rozwojem transportu, ludzie zaczęli się coraz częściej przemieszczać, concierge przeniósł się do hoteli. Opiekował się gośćmi od początku do końca ich pobytu. To jemu powierzano najbardziej odpowiedzialne i istotne zadania. Instytucja osobistego doradcy, który spełni najbardziej wyrafinowane życzenia, funkcjonuje do dziś w luksusowych hotelach.

Na zachodzie od dawna istnieją specjalistyczne firmy, które zajmują się tego typu personalnym doradztwem. Z ich usług korzystają biznesmeni, gwiazdy, ale także osoby zamożne, którym zwyczajnie brakuje czasu na załatwienie nawet tych codziennych kwestii, wymagające jednak zaangażowania. Concierge bowiem nie zajmuje się tylko skomplikowanymi rzeczami, ale np. może zorganizować przeprowadzkę, zrobić zakupy, zarezerwować bilety na samolot.

W Polsce rynek takich usług dopiero rośnie w siłę, co nie oznacza, że nie ma na nie popytu. Funkcję osobistego asystenta przejęły nawet telefony komórkowe. Nokia wypuściła już jakiś czas temu model telefonu (Nokia Vertu) z podpiętą usługą concierge. Dzięki specjalnej infolinii można zamówić ekskluzywne usługi oferowane przez Vertu. Pakiet typu concierge dodawany jest także do kart. Taką możliwość oferuje Noble Bank. Karta przyznawana jest nieodpłatnie wybranym klientom. Można ją zdobyć za 6 tys. zł rocznie. Jej posiadanie gwarantuje pomoc concierga oraz uprawnia do specjalnego traktowania w najlepszych restauracjach, klubach i różnego rodzaju najmodniejszych miejscach w kraju. Przedstawiciele Noble Banku zdradzili nam, że zadania, jakie powierzają im klienci potrafią być prawdziwym wyzwanie. Jeden z najbardziej ekstrawaganckich zleceń to m.in. zorganizowanie o godzinie 3 nad ranem sali z fortepianem, kupno czołgu, a nawet wyłapanie kun z ogródka.

http://www.nobleconcierge.pl/

EM