Akt Jerzego Nowosielskiego

34 Komentarze
1 Zdjęcie
Wtorek, 10-04-2007

Akt Jerzego Nowosielskiego
Obrazy polskich twórców współczesnych to obecnie towar coraz bardziej luksusowy i świetna inwestycja. Rynek sztuki się rozwija, ceny poważnie idą w górę, a świat polskich artystów - malarzy na dobre związał się ze światem biznesu. Polacy coraz lepiej sprzedają się na zachodzie, warto więc przemyśleć zakup dobrego płótna. Okazja nadarzy się 15 kwietnia w warszawskim Hotelu Bristol, w którym odbędzie się aukcja sztuki współczesnej. Tam też zlicytowany zostanie Akt Jerzego Nowosielskiego, obraz olejny z 1980 roku. Autor płótna jest jednym z najwybitniejszych polskich twórców współczesnych i należy do najwyższej półki cenowej, a wartość jego obrazów stale rośnie. Znawcy rynku mówią o nim, że to "pewniak", za którego w latach 70. płacono po 100 dolarów, a który dziś nie schodzi poniżej 30 tysięcy dolarów.

Wymiary: 80 x 60 cm

Cena wywoławcza: 75 000 zł

Aukcja Sztuki Współczesnej
15 kwietnia, godzina 19, Hotel Bristol

AW

 • Wt., 10-04-2007 Lady_In_Red
  Widzę, że większość osób które komentują tutaj przedstawiane przedmioty, nie mają pojęcia o tym co robią. Grzela wyraził swoją opinię. Wy też powinniście to robić, a nie komentować komentarze innych...to naprawdę prostackie. Może kiedyś powstanie taki serwis i będziecie mogli to robić. Pozatym tak to u nas jest, że jeśli wyrazimy złą opinię to wszyscy nas atakują, a jeśli dobrą to spłynie ona po nich jak woda po kaczce. Dobrze, że są u nas krytycy. Musiałam to powiedzieć, może do kogoś to wreszcie dotrze...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-04-2007 owl
  W Japoni ludzie chodzą na wystawę obrazów malowanych przez małpę...Podobno cudnie dobiera kolory xD
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-04-2007 gość
  Ten malarz znany jest z aktów . A wiecie co namalował ? Freski w moim kościele i na dodatek go zaprojektował . Popełnił kilka błędó np. z amboną . A na jego drodze krzyżowej jest czarny Chrystus i jakieś dziwne tło . Ja rozumiem że to jakiś jego styl ale żeby w kościele go przedstawiać ? Imało komu to sie podoba tylko znawcom sztuki. A w prezbiterium jest ogromna matka Boża również czarna no i apostołowie . Jak dla mnie to on dziwnie maluje .
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-04-2007 gość
  GrZeLa (Wtorek, 10-04-2007) napisał:  Na litość boską! Ten przedstawiony obraz ma być towarem luksusowym?? Zaraz, zaraz, zaraz...To czysta kpina i śmiech na sali. 3 barwy i nic nie przedstawiające dzieło. Twarz, ramię, pierś i nogi. Na dodatek wszystko koślawe. To ma być sztuka współczesna? Naprawdę, w tym momencie robi się ze zwykłych ludzi idiotów, wciskając im te brednie. Nawet 100 $ bym nie dał za ten bohomaz. Mam nadzieję, że niedługo ktoś się na tym pozna. 75 tysięcy to w miarę dobry samochód. Nic tylko żal... Pe.Es. Skoro TO się sprzedaje, może zacznę malować...


  Ach jaki ja żałosny, nic więcej nie można dodać...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-04-2007 Aat69
  sama bym taki namalowała! za 10 złotych! ha!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 11-04-2007 kotka
  Czy ktoś z Szanownych Oburzonych Krytykujących zna słowo "kompozycja"?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-04-2007 gość
  ciekawe kto mu pozował...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 12-04-2007 gość
  bueheheh ale wy jesteście prymitywni...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 15-04-2007 gość
  buhahaha pseudoznawcy sztuki, takie 'obrazy' to bohomazy, nie rozumiem jak się czymś takim można zachwycać, popieram to co powiedział Grzela - ja również namaluję takie gówno za te pieniądze. jak takie coś można wieszać w domach ? rozumiem patrzeć na to coś w galerii sztuki, ale nie chciałabym oglądać jakichś krzywych nóg na dwukolorowym tle na codzień. masakra.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 20-04-2007 gość
  gość (Wtorek, 10-04-2007) napisał:  Wiecie co ludzie, lepiej nie wypowiadać się o sztuce jak się o niej nie ma pojęcia. Poczytajcie sobie troszkę, zainteresujcie się może troszkę historią sztuki a wtedy będziecie mogli się wypowiedzieć. Domeną Polaków jest dyskutowanie o sprawach, o których nie mają pojęcia, mamy na każdy tenmat zdanie nie posiadając informacji w tej dziedzinie.Ludzie o niskim poziomie intelektualno - estetycznym lepiej niech kupują tylko samochody...  chciałabym tylko wiedziec, co w tej chwili do Sztuki Współeczesnej ma historia sztuki,akurat troszke się na tym znam i nie widzę związku.Ten ktoś powinien się zaznajomic z koncepcja sztuki wspolczesnej. Studiuje na ASP i w.g mnie obraz jest bez DUSZY! kompletne missunderstood..
  Odpowiedz Zgłoś
1 2 3 4