Amfibie tokijską atrakcją turystyczną

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Środa, 03-04-2013

100 km/h na lądzie i 13 km/h na wodzie – z taką prędkością poruszają się dwie amfibie, które w minionym miesiącu stały się kolejną atrakcją turystyczną Tokio.

Zwiedzanie miasta z panoramicznych okien pływającego autobusu staje się coraz popularniejsze. Tokijskie autobusowe amfibie, nazwane „Sky Ducks”, mają 12 metrów długości i 2,5 m szerokości. Kurs dla osoby dorosłej kosztuje ok. 30 dolarów, a dla dzieci do 12. roku życia – 15 dolarów. Podobne amfibie kursują także w innych japońskich miastach, m.in. w Osace.

Autobusy z możliwością unoszenia się na wodzie stają się kolejnym środkiem umożliwiającym modne w ostatnim czasie wycieczki objazdowe. Amfibie kursują np. w Amsterdamie i Budapeszcie. Zabierają  od 40 do 48 pasażerów, w zależności od modelu amfibii kursujących po danym mieście.

Kilka lat temu pojawił się także pomysł wprowadzenia takiego środka lokomocji w Koszalinie. Ostatecznie po jeziorze Jamno pływa statek Koszałek.

Podczas gdy turyści cieszą się z kolejnej atrakcji japońskiego miasta, mieszkańcy Liverpoolu zaczęli zastanawiać się, czy amfibie są bezpieczne. Jedna z nich w sobotę zatonęła i choć podróżujący nią ludzie nie odnieśli obrażeń, kolejni chętni dwa razy się zastanowią, zanim wsiądą do podobnego pływającego autobusu.

Czytaj też: Top 10. Miejskie wycieczki autokarowe

MM

Amfibie tokijską atrakcją turystyczną

Autobusowe amfibie tokijską atrakcją turystyczną

  • Amfibie tokijską atrakcją turystyczną
  • Amfibie tokijską atrakcją turystyczną
  • Amfibie tokijską atrakcją turystyczną
  • Amfibie tokijską atrakcją turystyczną