Antonio Marras odchodzi z Kenzo

2 Komentarze
3 Zdjęcia
Piątek, 15-07-2011

Antonio Marras odchodzi z Kenzo

Antonio Marras kończy współpracę z Kenzo. Główny projektant marki za jej kolekcje odpowiadał od 2004 roku. Właściciel Kenzo, firma LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton stanowisko po Marrasie powierzyła duetowi: Humberto Leon i Carol Lim.

Leon i Lim to pochodząca z Kalifornii dwójka, która stoi za Opening Ceremony. Para młodych (oboje mają po 36 lat) projektantów ma do kolekcji Kenzo wnieść powiew świeżości i nowoczesności. „Antonio Marras odnosił się z szacunkiem do dziedzictwa marki. Teraz potrzebujemy czegoś bardziej energetycznego, skierowanego do młodego, nowego pokolenia” – tłumaczył Pierre-Yves Roussel z LVMH.

Znaną z barwnych propozycji, etnicznych odwołań i bogactwa nadruków markę czeka więc spora metamorfoza. Szefowie LVMH nie ukrywają, że chodzi również o zdecydowane zwiększenie zysków ze sprzedaży produktów Kenzo: „Marka była w przeszłości znacznie silniejsza niż jest teraz” – mówił Roussel, komentując zmiany. W planach jest powiększanie zasięgu sprzedaży i sieci sklepów.

Opening Ceremony to amerykański projekt o globalnym zasięgu powołany do życia w 2002 roku. Marka opiera się na międzynarodowych projektantach, którzy odpowiadają za poszczególne kolekcje. Jest więc różnorodnie i z pomysłem. Humberto Leon i Carol Lim planują swój czas i obowiązki dzielić pomiędzy Nowy Jork i Paryż. 

Antonio Marras odchodzi z Kenzo

Antonio Marras odchodzi z Kenzo

AW

 • Sob., 16-07-2011 gość
  Ciuchy Kenzo nigdy mi się specjalnie nie podobały - bardzo udziwnione.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 16-07-2011 mite
  Wróżniająca się marka słynęła z wyjatkowej oryginalności. Sandałki na zdjęciu wprost powalają.

  Ciekawe jak będzie teraz.
  Odpowiedz Zgłoś