Azjaci najlepszymi klientami sklepów internetowych

3 Komentarze
1 Zdjęcie
Wtorek, 17-08-2010

Azjaci najlepszymi klientami sklepów internetowych

Mimo że rośnie liczba Polaków robiących zakupy przez Internet – CBOS podaje, że 35% Polaków co najmniej raz coś kupiło w ten sposób – to daleko nam do Koreańczyków, Chińczyków, Japończyków i innych nacji rejonu Azji i Pacyfiku. 35% mieszkańców tego regionu wydaje 11% przeznaczonej na wydatki kwoty w Internecie, podaje firma badawcza Nielsen.

Najwięcej zakupów z tego regionu robią Koreańczycy z Południa – ponad 59% mieszkańców tego kraju wydaje ponad 11% swoich pieniędzy w Internecie. Za nimi plasują się Chińczycy z wynikiem 41%. Co więcej, biorący udział w badaniu konsumenci przyznają, że planują zwiększyć kwotę wydawaną na zakupy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Najpopularniejsze zakupy to książki, ubrania, bilety lotnicze, sprzęt elektroniczny i rezerwacje hoteli.

Według Petera Gale’a z Nielsena, Internet zmienia podejście do zakupów oraz sposób, w jaki konsumenci kontaktują się z producentami. Warto zauważyć, że klienci z regionu Azji i Pacyfiku nie mają oporów przed dzieleniem się opiniami na temat zakupionych dóbr – zwłaszcza tymi negatywnymi. Serwisy społecznościowe umożliwiają łatwą komunikację potrzeb i wniosków z użytkowania produktu, przez co firmy muszą się bardziej starać, aby sprostać oczekiwaniom klientów.

Źródło: AFP

MWW

 • Wt., 17-08-2010 gość
  wielu z moich znajomych tez mnostwo kupuje przez internet, nie wszystko jest u nas latwo kupic, a bardzo czesto jesli jest dostepne, to ma zawyzona cene.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 19-08-2010 gość
  oo :)


  www.nienasyceni.pl - forum erotyczne
  www.nienasyceni.pl - seks forum
  www.nienasyceni.pl - sex forum
  www.nienasyceni.pl - onanizm
  www.nienasyceni.pl - masturbacja
  www.nienasyceni.pl - pierwszy raz
  www.nienasyceni.pl – dojrzewanie
  www.nienasyceni.pl - pozycje seksualne
  www.nienasyceni.pl - fetysz
  www.nienasyceni.pl - dotyk
  www.nienasyceni.pl - pieszczoty
  www.nienasyceni.pl - perwersje
  www.nienasyceni.pl - antykoncepcja
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 18-12-2010 gość
  Jakbym miała taką rozbudowaną ofertę jak oni to również kupowałabym głównie w internecie... Tak to tylko zostaje mi się ślinić oglądając koreańskie sklepy intrenetowe z ciuchami...
  Odpowiedz Zgłoś