Benetton- upadek giganta?

11 Komentarzy
6 Zdjęć
Sobota, 04-02-2012

Benetton mierzy się z kryzysem. Kultowa włoska marka, która swego czasu szokowała świat odważnymi kampaniami reklamowymi, dziś przegrywa ze znacznie silniejszymi i tańszymi sieciówkami.

United Colors of Benetton należała do najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku europejskim. Spójne kolekcje i kampanie oraz konsekwentnie budowany przekaz dawały Benettonowi mocną pozycję. Kłopoty przyszły kilka lat temu. Ponad połowa zysków ze sprzedaży pochodziła z krajów południowej Europy, a te kryzys dotknął najbardziej. Do tego doszły znaczne wzrosty cen bawełny oraz rosnący w siłę i na znaczeniu tańszy gigant ze Szwecji – H&M oraz absolutny mistrz w sektorze „fast fashion” – należąca do grupy Inditex Zara.  

Przyszłość nie wygląda optymistycznie. Prognozy przewidują spadki zysków aż o 30 procent. W związku z zaistniałą sytuacją, właściciel Benettona poważnie rozważa wycofanie spółki z giełdy, na której jest ona od 26 lat. Wycofanie firmy będzie kosztownym przedsięwzięciem. To nie jedyne poważne koszty, które spadną na Benettona. Grupa ma do spłacenia ponad 400 mln euro długów i zaciągnięte w ostatnich latach pożyczki.

W obliczu tak czarno rysującej się przyszłości warto odwiedzić sklep Benettona i zaopatrzyć się w kultowy włoski design. Kto wie, jak długo jeszcze będziemy mieć tę możliwość.

AW

 • Sob., 04-02-2012 Aga
  nie lubie benetona, nie trafiaja w moj styl, a poza tym maja wszystko bardzo drogie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-02-2012 Gość
  Uwielbiam Benettona :(
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-02-2012 Gość
  to były kiedyś ciuchy świetnej jakości, ładne, charakterystyczne. A teraz to taki sam chiński chłam jak wszędzie, słaba jakość, bez charakteru
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-02-2012 roberttoo
  kocham BENETTONA , maja super styl , super material , a kupuje w Berlinie , nie wiem jakie maja ceny ale sadzac po zaostale marki w POlsce to jest drozej niz tam , ostnaio kupilem TSHRTY po 5,95€ koszyle po 17€ itd ;o)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 04-02-2012 Gość
  Benetton drogi? :D
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 05-02-2012 Gość
  Gość (Sob., 04-02-2012) napisał:

  Benetton drogi? :D  Tak, to przecież portal "dla ludzi żyjących w luksusie" - jak widać w autoreklamie. Te wszystkie osóbki wpisujące swoje komentarze, też muszą żyć w luksusie - tym w polskim stylu. A tam nawet Benneton się nie mieści.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 06-02-2012 Gość
  nie lubię benettona, czasami sprawdzam, bo wiem, że mają niezłej jakości ubrania(w porównaniu do innych sieciówek, oczywiście, a nie do marek z wyższej półki, że tak powiem uprzedzając gotowych mnie wyszydzić za to), ale wizualnie są one po prostu nudne.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-02-2012 Gość
  Bylo nie kpic z papieza w reklamach,to bylo nie bylo spadku sprzedazy.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 08-02-2012 Gość
  Od dobrych paru lat nie widzialam nic fajnego w Benettonie - z malymi wyjatkami, a do tego te ciuchy maja ceny z kosmosu a nie dopasowane do jakosci
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 09-02-2012 Gość
  Przestałam u nich kupować jak spieprzyli jakość produkcją w Chinach.
  Odpowiedz Zgłoś
1 2