Bliskie spotkania ze zwierzętami cz.1

1 Komentarz
19 Zdjęć
Piątek, 31-08-2012

Są wyjątkowe. Wzbudzają podziw oraz szacunek. Są gatunkami zagrożonymi, dlatego każdy osobnik jest tak samo ważny. Podróżując po różnych zakątkach świata można się jeszcze natknąć na niezwykłe zwierzęta, które zazwyczaj egzystują w parkach narodowych albo obszarach objętych szczególną ochroną. Przy odrobinie szczęścia i zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, może je podziwiać z daleka.

Oto miejsca gdzie spotkacie najbardziej niezwykłe zwierzęta  świata.

Eubalaena. Zatoka Fundy, Kanada
Gładkoskóry wieloryb jest na skraju wyginięcia, ale te osobniki, które przeżyły, przypływają do Zatoki Fundy każdego lata (od maja do października). Można je rozpoznawać po szerokim grzbiecie, braku płetwy grzbietowej i białej skórze na głowie z widocznymi zrogowaceniami.

Grizzly, Alaska, USA
Niedźwiedzie grizzly lubią łososie. W połowie lipca, sierpnia i we wrześniu ruszają do rzek Alaski aby łowić ryby. Polują się w dużych grupach i walczą o najlepsze miejsca na połów.  MacNeil River State Game Sanctuary, Brooks Falls w Katmai National Park i Fish Creek w pobliżu Hyder mają specjalne miejsca widokowe dla turystów.

Monarcha, Sierra Chincua, Meksyk
Każdej jesieni miliony północnoamerykańskich motyli przemierzają tysiące kilometrów do jodłowych lasów Oyamel w łańcuchu górskim Transvolcanic Mountain Range w stanie Michoacan, aby tam przezimować. Gromadzą się  na pniach drzew, krzewów w Sierra Chincua i czterech sąsiednich wzgórzach tworzących rezerwat motyli.

Pawiany, Belize
Ponad 200 osób chroni lokalną populację małp w Belize. Zamieszkują one las deszczowy wzdłuż rzeki. Można je podpatrzeć podczas wycieczek z przewodnikiem i nocnych spacerów.

Długopłetwiec, Rurutu, Polinezja Francuska
Nurkowanie w wodach o widoczności od 30 do 60 m sprawia, że wyspa Rurutu jest jednym z najlepszych miejsc na świecie do spotkania tego wieloryba. Najlepiej wybrać się tam między lipcem a październikiem. Łodzie regularnie kursują z miejscowości Moerai na trzygodzinne wycieczki, podczas których można oglądać wieloryby i nurkować.

EM

  • Pt., 31-08-2012 gusia
    spotkanie na żywo z przyszłymi eksponatami z muzeum niesamowite.
    Odpowiedz Zgłoś