Blogerki plus-size dochodzą do głosu

59 Komentarzy
8 Zdjęć
Czwartek, 22-11-2012

Noszą ubrania w rozmiarze większym niż 16, ale jak to kobiety, kochają modę. Nie ukrywają się, lecz wręcz przeciwnie – coraz częściej pojawiają się na pokazach mody i w mediach głównego nurtu. Blogerki plus-size w USA mają coraz więcej do powiedzenia.

Gabi Gregg  wystąpiła w porannym magazynie „The Today Show” nadawanym w NBC, z kolei Nicolette Mason doczekała się własnej kolumny w „Marie Claire”. Na jej łamach opisuje o życiu dużej dziewczyny w świecie chudych. Obie kobiety są głosem dziewczyn o pełniejszych kształtach, spotykających się z negatywnym nastawieniem do nich opinii publicznej.

Co założyć do pracy, na siłownię i wieczorne wyjście – te pytania zadają sobie czytelniczki blogów wyżej wspomnianych autorek. Za cel postawiły one udowodnić, że można być modnym niezależnie od rozmiaru. Dla puszystych kobiet to pociecha i inspiracja, dla sprzedawców odzieży – sygnał, że czują się przez nich pominięte i wypadałoby to zmienić.

Według badań opublikowanych w „Journal of Consumer Reach” blogerki plus-size w ciągu ostatniej dekady zdążyły utworzyć w sieci własną platformę, a także odnotować swoją obecność w mediach głównego nurtu. Spotkały się one z reakcją sprzedawców detalicznych, ale niestety – zdecydowanie mniejszą od oczekiwanej.

Niedobór ubrań w większych rozmiarach wynika po części z ogólnej niechęci do ludzi otyłych i ich napiętnowania. Sklepy sporadycznie wprowadzają linie plus-size, zapominają jednak o ich promocji. Niedostateczny popyt na ubrania tłumaczą brakiem zapotrzebowania. Do produkcji odzieży plus-size zniechęca ich ponadto wyższy koszt związany z wykorzystaniem większej ilości materiału oraz odejściem od standaryzacji.

Naprzeciw potrzebom kobiet w rozmiarze plus-size wyszła m.in. polska marka Papillon. - Kobieta w rozmiarze 46 może wyglądać tak samo dobrze jak inna w tym samym ciuchu w rozmiarze 36. My nie boimy się dopasowanych fasonów, ostrych kolorów i śmiałych połączeń tkanin - mówili w wywiadzie dla LuxLux.pl Anna Mróz i Przemek Gibaszewski.

- Utarło się, że puszyste panie wyszczupla czerń, należy zakrywać biodra tunikami, a odcięte pod biustem sukienki ukryją brzuszek. To takie myślenie z lamusa, które w rezultacie doprowadza do tego, że w kolekcjach plus-size jest zawsze to samo w buro-szarych kolorach – opowiadali twórcy marki Papillon.

Blogerki plus-size działają oczywiście nie tylko w USA, Kanadzie czy zachodniej Europie, ale także w Polsce. Jedną z nich jest Luiza Trzcińska, czyli LuLu. Mimo rozmiaru 52/54 z odwagą nosi ubrania kolorowe, z uśmiechem prowadzi videobloga, w planach ma zaprojektowanie kolekcji odzieży dla kobiet plus-size.

Odzież damska w większym rozmiarze w Polsce jest niestety rzadkością. Jak twierdzą blogerki zza oceanu, w przemyśle modowym kwitnie niezależny rynek odzieży plus size. Powstają nowe marki, niektóre brandy, jak. np. Jessica Simpson Collection, tworzą linie ubrań dla kobiet o pełnych kształtach.

Wciąż oczekiwana jest jednak szersza oferta głównych sprzedawców detalicznych. Ich reakcja jest  powolna, a kobiety plus-size wciąż są ofiarą standaryzacji rozmiarów odzieży. Czy zmieni się to dopiero za kolejne 10 lat?

MM

Blogerki plus-size dochodzą do głosu

Blogerki z Kanady

 • Blogerki plus-size dochodzą do głosu
 • Blogerki plus-size dochodzą do głosu
 • Blogerki plus-size dochodzą do głosu
 • Blogerki plus-size dochodzą do głosu
 • Blogerki plus-size dochodzą do głosu
 • Blogerki plus-size dochodzą do głosu
 • Blogerki plus-size dochodzą do głosu
 • Blogerki plus-size dochodzą do głosu
 • Pt., 30-11-2012 Gość
  jurus_onz (Wt., 20-11-2012) napisał:

  omnom (Wt., 20-11-2012) napisał:

  A grubi faceci? Wszędzie tylko o tym, że "puszyste panie też mogą być sexy", albo o tym, że "grube baby są okropne". Tymczasem od facetów nie wymaga się niczego, choć spasieni jak wieprze.

  KAŻDY z moich znajomych, który ma nadwagę, próbuje z nią jakoś walczyć, a przynajmniej albo go własny wygląd krępuje, albo ma świadomość zagrożeń dla swojego zdrowia i O TYM mówią, a nie o tym - jacy są przystojni ze swoją nadwagą. Nie widziałem i nie słyszałem o ŻADNYM mężczyźnie, który będąc zapasiony jak hipopotam pchał się do mediów i próbował przekonywać świat że to właśnie on jest przykładem męskiego uroku.  np. poseł Kalisz włącz wiadomości to zobaczysz więcej
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 30-11-2012 Gość
  Wszystkie fanki zakupów i wyprzedaży zapraszamy do wzięcia udziału w wyjazdach "zakupy i zwiedzanie". Nowość na rynku!! Zaplanowane terminy wyjazdów do Berlina, Londynu i Barcelony. Poza wyprzedażami skorzystacie z oferty wiosek outletowych położonych w okolicy tych miast. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://www.drogiibezdroza.pl/in…
  ZAPRASZAMY!!!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 01-12-2012 Gość
  http://grajzadarmo.blogspot.com DARMOWE GRY na przeglądarkę internetową.Graj z tysiącami graczy zamiast z komputerem! Zapraszam,wszystkie gry PO POLSKU !!!
  -strategiczne,
  -wojenne,
  -sportowe,
  -przygodowe,
  -dla dzieci i dorosłych...
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-12-2012 Gość
  http://www.drogiibezdroza.pl
  Outlety,wyprzedaże i zwiedzanie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Wt., 11-12-2012 Gość
  Zawsze myślałam że jestem gruba, bo szczupła na 100% nie jestem. Jednak patrząc na te kobiety zaczynam zastanawiać się nad pojęciami "gruby" i "szczupły". W porównaniu do nich wypadam szczupło, w porównaniu do figur modelek z wybiegu: grubo. Tak więc dywagacje na temat bycia grubym czy szczupłym nie skończą się nigdy
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 12-12-2012 Mess
  Wszystko fajnie tylko, że te dziewczyny otyłe a otylość jest chorobą która nie bierze się z powietrza tylko z talerza ....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 14-12-2012 Kiniu
  3 zdjęcie zaje
  Odpowiedz Zgłoś
 • Niedz., 24-02-2013 ....
  To że są puszyste to trzeba je od razu obrażać ??Niech każdy spojrzy na siebie.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 27-02-2013 kkk
  smaa jestem przy kości ale te Panie na zdjęciu to gruba przesada
  Odpowiedz Zgłoś
1 ... 2 3 4 5 6