Bogaty znaczy zdrowy i wyspany

1 Komentarz
4 Zdjęcia
Czwartek, 30-08-2012

Ludzie zamożni rzadziej chodzą do lekarza i mają mniejsze problemy zdrowotne. Do wniosku, że pieniądze wpływają w zbawienny sposób na organizm, doszli naukowcy z Kanadyjskiego Stowarzyszenia Medycznego (Canadian Medical Association - CMA).

22 proc. Kanadyjczyków uważa swój stan zdrowia za doskonały. Wśród osób, których dochód w rodzinie wynosił poniżej 30 tys. dolarów kanadyjskich niespełna 40 proc. uznało, że ich kondycja jest doskonała lub bardzo dobra. To o 17 proc. mniej niż u ludzi z dochodem dwa razy wyższym.

Badanie wykazało także jak wykształcenie wpływa na zdrowie. Najubożsi, którzy edukację skończyli na liceum czują się gorzej niż zamożniejsi obywatele Kanady ze stopniem uniwersyteckim. To samo dotyczy wagi: biedni oceniają ją gorzej niż bogaci i mają więcej zastrzeżeń do swoich kilogramów. Takie wyniki są zdeterminowane m.in. innym sposobem odżywiania.

Majętni ludzie nie tylko lepiej jedzą i cieszą się dobrym zdrowiem, ale również dłużej sypiają.
Wśród najbiedniejszych 6 do 8 godzin dziennie przesypia codziennie lub często 66 proc., a wśród osób zamożniejszych - 81 proc.

EM

  • Pt., 31-08-2012 Obserwator
    przecież pieniądze dają tyle radosci, to ludzie zamożni mało jedzą ,śpią dużo uprawiają sport ... dbają o siebie bo jak opuszczą ten swiat to juz nie będą mogli wydawac.
    Odpowiedz Zgłoś