Bottega Veneta przyjazna środowisku

2 Komentarze
2 Zdjęcia
Wtorek, 30-10-2012

Kultowe plecionki Bottega Veneta od lat plasują się w czołówce ekskluzywnych dodatków. Włoska marka reprezentuje nurt luksusu pozbawionego ostentacji, który w czasie kryzysu ma coraz większe grono zwolenników. Charakterystyczna faktura plecionej skóry stała się znakiem rozpoznawczym i synonimem Bottega Veneta.

W tym roku marka wchodzi na kolejny poziom wzorniczej perfekcji i do swojej oferty dodaje linię przyjazną środowisku. Kolekcja eco torebek powstała z materiałów wegańskich (między innymi plecionego dżerseju i japońskiego, wytrzymałego papier washi), naturalnie farbowanych i pozyskiwanych w zgodzie z naturą. Ekologia idzie tu w parze z doskonałym rzemiosłem i dopracowanymi w najmniejszym szczególe fasonami. 

Dyrektor kreatywny marki, Tomas Maier przyznaje, że projekt zainicjowali klienci, którzy coraz częściej poszukują eleganckich, nienagannej jakości torebek, które nie byłyby ze skór naturalnych i których produkcja nie miałaby negatywnego wpływu na środowisko. „Jesteśmy marką znaną z ręcznie szytych akcesoriów ze skóry i nie mamy ambicji stać się marką wegańską. Zawsze jednak przykładaliśmy dużą wagę do troski o środowisko naturalne. Chcieliśmy odpowiedzieć na zapotrzebowanie naszych klientów. Wyzwanie było ekscytujące i jesteśmy bardzo zadowoleni, że je podjęliśmy” – komentował premierę kolekcji Tomas Maier. 

Torebki eco wykonali artyści rzemieślnicy Bottega Veneta, zachowując te same najwyższe standardy, które stosowane są przy pracy nad wszystkimi produktami marki. To oferta skierowana do miłośników mody, którzy swój styl budują w zgodzie ze środowiskiem naturalnym oraz osób, które na rynku poszukują ciekawych i oryginalnych nowości.

Jesteśmy przekonani, że wielbicielki klasycznej estetyki Bottega Veneta również zainteresują torebki z nietypowych materiałów. Zwłaszcza, że ekologiczna kolekcja ma spore szanse stać się ważną pozycją na liście sezonowych bestsellerów.

AW

  • Pn., 29-10-2012 anka
    piekne ale diabelsko drogie
    Odpowiedz Zgłoś
  • Pt., 02-11-2012 Gość
    Sorki, ale nie wierzę, żeby jakakolwiek eco skóra czyli po naszemu skaj lub derma zachowała jakość na dłużej.
    Odpowiedz Zgłoś