Bułka z bekonem za 237 dolarów nową rekordzistką

1 Komentarz
1 Zdjęcie
Czwartek, 14-02-2013

Jeśli komuś kanapka za 10 zł wydaje się zbyt droga, powinien wiedzieć, że według World Record Academy najdroższa bułka z bekonem dostępna w regularnej sprzedaży kosztuje około 730 zł. Rekord ustanowiono 9 lutego w kawiarni Tangberry w angielskim mieście Cheltenham.

Niezwykłą kanapkę, wycenianą na 237 dolarów (150 funtów) stworzył 41-letni właściciel lokalu, Paul Philips. Do przygotowania jednej takiej bułki wykorzystuje siedem plastrów boczku pochodzącego od świni rzadkiej rasy, czarne trufle, olej truflowy, szafran, rzeżuchę wodną oraz jadalny złoty pył. Cenę tłumaczą więc drogie składniki.

Przygotowanie jednej kanapki zajmuje około 15 minut. To nie oznacza jednak szybkiego zarobku dla restauracji, bo wpływy z jej sprzedaży będą zasilały konto agencji Regular Forces Employment Association oraz brytyjskiej organizacji charytatywnej SKRUM. Finansuje ona naukę gry w rugby w małym afrykańskim państwie Suazi.

Bułka z bekonem dostępna w lokalu Tangberry jest bardziej luksusową pochodną kanapki BLT, w USA i Wielkiej Brytanii przygotowywanej z pieczywa, bekonu, sałaty i pomidora.

MM

  • Czw., 14-02-2013 Gość
    mogli dac sobie spokoj z tym zlotym pylem
    Odpowiedz Zgłoś