Carine Roitfeld zwolniona z Vogue’a?

6 Komentarzy
3 Zdjęcia
Czwartek, 06-01-2011

Carine Roitfeld zwolniona z Vogue’a?

Pod koniec roku pisaliśmy o nagłym odejściu Carine Roitfeld z francuskiej edycji magazynu Vogue. Branża spekulowała i rozpisywała się na temat przyszłości znanej naczelnej. Pojawiły się plotki, że Roitfeld rzuciła Vogue’a dla Toma Forda, z którym planuje współpracę. Pomysł zdementował Ford, a sama zainteresowana tłumaczyła, że nie ma jeszcze konkretnych planów.

Najnowsze doniesienia podają, że nagłe odejście wcale nie było takie nagłe i dobrowolne, Roitfeld nie odeszła, a została zwolniona przez właściciela magazynu, wydawnictwo Conde Nast. Mówi się, że taki finał wisiał w powietrzu od miesięcy. Conde Nast miało ponoć zastrzeżenia do budżetu Vogue’a oraz skandali wokół samej Roitfeld. Szefowa magazynu została oskarżona o pomoc w kopiowaniu przez markę Max Mara wzorów wyniesionych z domu mody Balenciaga. Oliwy do ogania dodały kontrowersje związane z przyznaniem prestiżowej nagrody ANDAM (220 000 euro) tureckiemu projektantowi Hakaan Yildirim. Carine Roitfeld zasiada w jury konkursu i pojawiły się głosy, że miała w takim wyborze prywatny interes. Cierpliwość szefów Conde Nast została wystawiona na poważną próbę, gdy Bernard Arnault z LVMH wycofał z nowego numeru paryskiego Vogue’a wszystkie reklamy marek LVMH. Szef Grupy był podobno zdegustowany grudniową sesją, która przedstawia małe dziewczynki z ciężkim makijażem, biżuterią i w „dorosłych” kreacjach z najnowszych kolekcji.

Zwolniona czy odeszła z własnej woli – prawdziwej wersji raczej nie ustalimy. Francuska edycja Vogue’a - tak jak i postać samej naczelnej - nie raz budziła spore emocje. Nic więc dziwnego, że i odejściu szefowej towarzyszy poruszenie.

Carine Roitfeld zwolniona z Vogue’a?

Carine Roitfeld zwolniona z Vogue’a?

Źródło: http://racked.com/
Zdjęcia: Forum

AW

 • Czw., 06-01-2011 gość
  ej ale ta sesja z dziewczynkami była całkiem ciekawa! i ładna wizualnie
  Odpowiedz Zgłoś
 • Czw., 06-01-2011 Zula
  szkoda, Carine Roitfeld to przecież mistrzyni z niesamowitym wyczuciem.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pt., 07-01-2011 gość
  z wasami walczy... ale koncowki moglaby przyciac - jeszcze nigdy nie widzialam TAK zniszczonych://
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 08-01-2011 gość
  Pierwsze zdjęcie: "starsza wersja" Moniki Olejnik. Ostatnie zdjęcie: "starsza wersja" Edyty Herbuś ;)
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 08-01-2011 gość
  no jak na naczelna vogue to strasznie brzydka i zaniedbana
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 10-01-2011 gość
  Zgadzam sie!!!!1 Świetna była a oni o pedofili pisali w internecie:D
  Odpowiedz Zgłoś