Chcesz osiągnąć sukces? Zachowuj się jak milioner!

9 Komentarzy
16 Zdjęć
Wtorek, 12-06-2012

Milionerzy mają swoje zachcianki oraz nawyki dyktowane grubszym portfelem niż zwykli śmiertelnicy. Nie wszyscy, ale niektórzy z nich znacznie wyróżniają się z tłumu. Chodzi przede wszystkim o zachowanie i sposób bycia.

W książce ''The Millionaire's Handbook: How to Look and Act like a Millionaire, Even if You're Not'' Vicky Oliver zdradza jak sprawić wrażenie osoby, która ma na koncie więcej niż w rzeczywistości. Oto rzeczy, od których trzeba zacząć.

Waga. Stosuj dietę. Nie od razu zupełnie rygorystycznie, ale zwracaj uwagę na to co jesz i w jakich ilościach. Jest trochę prawdy w powiedzeniu ''wyglądać jak milion dolarów''. 8-godzinny sen to w dzisiejszych czasach luksus, ale ważna jest też regularność. Kładź się i wstawaj o tych samych porach albo ucinaj kilkunastominutowe drzemki w ciągu dnia.

Dodaj sobie centymetrów. Osoby wysokie uważane są za bardziej wiarygodne i obdarzane większym zaufaniem, szuka się wśród nich liderów. Kup podwyższające wkładki,  komponuj ubrania w zestawy  które optycznie Cię wydłużą.

Znajdź nietypowe hobby. To idealny sposób na wyróżnienie się z tłumu oraz zaintrygowanie. Hobby świadczy o rozbudowanych horyzontach i aktywności. Jeśli chcesz spotkać zamożnych ludzi unikaj sportów takich jak jazda konna czy tenis, ponieważ wielu z nich ma własne stajnie czy korty. Lepsze będzie narciarstwo. Mało bogaczy posiada na własność stoki, więc szansa ich spotkania gdzieś na trasie jest większa.

Zostań kolekcjonerem. To alternatywa dla tych, którzy nie są stworzeni do uprawiania sportów. Zbieranie i wyszukiwanie unikatowych przedmiotów czy rzeczy, aukcje oraz licytacje to jedno z ulubionych zajęć bogaczy. Wybierz więc obszar lub dziedzinę, w której będziesz się specjalizował.

Ubiór. Lepiej klasycznie wtopić się w tłum, niż ekstrawagancko wyróżnić. Wbrew pozorom, łatwiej jest się wtedy zasymilować z innymi. Każda grupa ma swój dress code. Jeśli go poznasz i zastosujesz, prawdopodobieństwo, że przyjmą cię jak swojego znaczni się zwiększy.

Pozbądź się akcentu. To rada dla osób chcących robić karierę w USA. Wyjątkiem jest akcent brytyjski - Amerykanie wciąż uważają, że jest on modny oraz elegancki.

Mądrze wybieraj akcesoria. Zwracaj uwagę jakimi markami się otaczasz. Kubek z kawą kupiony w tym a nie innym sklepie świadczy o twoich upodobaniach, trendach a nawet aspiracjach zawodowych.

Jeśli jesteś kobietą, noś buty na szpilkach. Płaskie buty nawet dobrej firmy i bardzo wygodne, to zły wybór. W USA przeprowadzono na ten temat badanie. Wynika z niego, że mężczyznom płaskie buty kojarzą się z kobietami, które mają powyżej 50 lat, są rozwiedzione i pracują jako księgowe.

Udzielaj się wolontariacko. Wolny czas spożytkuj na pracy charytatywnej. To dobry uczynek, który opłaci Ci się ze względów społecznych i biznesowych.

EM

 • Śr., 06-06-2012 rita
  Czyli wszystko musi mieć czas i miejsce.
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 06-06-2012 Gość
  Moje pytanie - tylko po co to wszystko?????????
  Udawanie kogoś kim się nie jest - hmmm - to raczej z natury rzeczy jest w złym guście. Zresztą w taki właśnie sposób narodził się "snob" - "pozbawiony szlachectwa".
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 06-06-2012 Gość
  z tymi butami to racja,
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-06-2012 bobo
  popaprane to wszystko i puste jakby sklep i marka swiadczyła o człowieku ,,,,wiec dlatego ten swiad spada na psy ,,,armagedon potrzebny itd ,,,
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-06-2012 bobo
  celowo uzyłam słowa siaddddddddddd ,,,bo to wszystko przeiskrawione i chore ...hym ....
  Odpowiedz Zgłoś
 • Sob., 09-06-2012 Gość
  dobre to jest, powiem tak przeczytajcie sobie ksiazkę
  "Przyciąganie bogactwa" - James Arthur Ray
  ja przeczytałem ja kilkukrotnie i powiem tak jest bardzo dobrze i z dnia na dzien jest coraz lepiej i czuje sie od dłuzszego czasu ze jestem kims waznym i zarabiam duzo pieniedzy i sie rozwijam. polecam stworzenie tablic marzen i ALBUMU MARZEN to ułatwia osiaganie celów
  powodzenia!
  Odpowiedz Zgłoś
 • Pn., 11-06-2012 ewa
  To nawet nie chodzi o majątek , ale samo myślenie o sobie wzbogaca
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 13-06-2012 Effendi
  szczupła sylwetka odmładza, to pewne,
  Odpowiedz Zgłoś
 • Śr., 13-06-2012 Effendi
  niektórym ciężko to zrozumieć, :)
  Odpowiedz Zgłoś